Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Svinīgi aizvadīts pirmsskolu izlaidumu laiks

Svinīgi aizvadīts pirmsskolu izlaidumu laiks

28.05.2018

       Pateicoties netipiski siltajai saulītei, šis pavasaris liekas īpaši steidzīgs – vienlaicīgi priecājāmies par baltajām ievziedu kupenām, krāšņiem ķiršu un ābeļu ziediem, dzeltenām pienenēm un ar neatkārtojamo smaržu reibina ceriņu ziedi. Dabai līdz steidzas arī Pāvilostas novada izglītības iestādes, jo maija mēneša izskaņā gan noslēdzas mācību gads un tiek svinēts skaistais izlaidumu laiks.

      Pāvilostas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” 25. maijā svinēja svētkus, kas daudziem bērniem, šķiet, ir viņu dzīves pirmais nozīmīgākais pasākums – izlaidums, kam īpaši gatavojas gan vecāki, gan paši bērni. Šajā gadā goda vietā tika sēdināti 10 bērni, kuri ir apguvuši visu nepieciešamo, lai jau rudenī veiksmīgi uzsāktu skolas gaitas. Bērniem šīs prasmes ielikušas audzinātājas Ligita Eihvalde un Elga Deviņa, kā arī auklīte Dina Rudzāja.

       Šī pirmā lielā svētku diena bērniem un viņu vecākiem bija jaukiem un skanīgiem pārsteigumiem piepildīta. Skolai ir sagatavoti gudrie, mīļie, nepacietīgie „kāpēcīši”, kurus pēc vasaras brīvdienām uz izglītības iestādēm aicinās skolas zvans. Šī gada mazie absolventi ir darbīgi, radoši un aktīvi bērni. To viņi pierādīja arī izlaiduma svinīgajā daļā, kurā bērni ikvienu priecēja ar daudz skanošām un skaistām dziesmām, dzejoļiem un dejām. Daži no mazajiem pirmsskolas beidzējiem jau apmeklē Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas Mūzikas nodaļu un klātesošajiem nospēlēja nelielu skaņdarbu uz  klavierēm.

     Kad zālē sanākušajiem svētku viesiem un vecākiem parādīts viss, kas pa šiem gadiem apgūts, pienāca skaistākais izlaiduma brīdis. Rokā kautrīgi turot baltu maijpuķīšu pušķi, bērni steidza samīļot un sveikt savus vecākus.

    Ar nelielu apcerējumu par to, kas būs šie bērni un kādus ceļus liktenis tiem vīs, pasākumu iesāka Pāvilostas pilsētas PII “Dzintariņš” vadītāja Monta Pētermane, skaistajā svētku dienā sveicot pirmsskolas beidzējus un viņu vecākus. Turpinājumā pienāca brīdis atvadām. Bērnudārza vadītāja aicināja katru mazo absolventu bērnudārzam dāvāt dzintara graudu pretī saņemot atmiņu albūmu.

    Arī vecāki jau kādu laiciņu iepriekš pasnieguši pirmsskolai ”Dzintariņš” dāvanu – nu pie bērnudārza galvenās ieejas vārtiņiem skaistā rindā aug un ar smaržīgiem ziediem priecēs bērnu un vecāku stādītie ceriņi. Bet svinīgajā pasākumā vecāki vēl steidza teikt pateicības vārdus visam sirsnīgajam pirmsskolas kolektīvam par šo brīnišķīgo, bezbēdīgo laiku, kas pavadīts bērnudārzā.

      Noslēgumā vēl pēdējais kopīgais foto un baltu balonu palaišana zilajās debesīs. Katrs šis balons simbolizē mazā cilvēkbērna visciešāko vēlēšanos, kas steidz debesīs, lai reiz piepildītos uz zemes.

 

     Vasarīgajā 26.maija dienā Vērgales PII “Kastanītis” sveikas pirmajai izglītības iestādei teica 13 sešgadīgo grupiņas audzēkņi. Kopā ar audzinātāju Sanitu, auklītēm Skaidrīti un Aigu un muzikālo audzinātāju Simonu viņi dziedāja un skaitīja dzejolīšus. Atvadoties no bērnudārza bērni sveica savus vecākus, arī auklītes, audzinātāju un pārējos iestādes darbiniekus. Savukārt bērnu vecāki sirsnīgi sveica visus bērnudārza darbiniekus, sakot paldies par rūpēm un gādību, mīlestību un atbalstu vairāku gadu garumā.

       Bērnus bija ieradusies sveikt arī viņu nākamā skolotāja Sigita Freimane. Viņa skolā bērnus audzinās turpmākos četrus gadus.

      No iestādes vadītājas bērni saņēma ne vien savu pirmo dokumentu - apliecību par izglītības iestādes beigšanu, bet arī ceļamaizi – kliņģeri.

      Bet bērnudārza pagalmā katrs bērns palaida gaisā savu balonu, jeb lielo sapni, ievēloties kādu vēlēšanos!

 

Vēlam nākamajiem pirmklasniekiem un viņu vecākiem izturību, pacietību un veiksmi skolā. Taču līdz tam – lai visiem jauka, piedzīvojumiem bagāta un neaizmirstama vasara!

 

Rakstu veidoja korespondente Vita Braže

un sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

Pirmsskola "Dzintariņš"

Pirmsskola "Kastanītis"

 

Foto: M. Kurčanova, V. Braže

 

PII "Dzintariņš"

PII "Kastanītis"

 

« Atpakaļ