Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

PĀVILOSTAI - 139!

PĀVILOSTAI - 139!

25.05.2018

     Nedēļas nogalē norisinājās Pāvilostas pilsētas svētki, kuros pāvilostniekus un pilsētas viesus priecēja dažādas aktivitātes ikvienai gaumei.

     Par godu Pāvilostas pilsētas 139. dzimšanas dienai svētku pasākumi norisinājās jau no agra rīta, kad ar moto “Pāvilosta mostas!” grupas “Piemare” mūziķi ar skanīgām dziesmām modināja ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi.

     Bet Pāvilostas pilsētas stadionā kādu gardumu vai saimniecībā noderīgu lietu ikviens varēja sagādāt amatnieku, mājražotāju, pārtikas un rūpniecības preču tirdziņā un radošajās darbīcās. Pāvilostas audēju darbnīcā ikviens interesents varēja apskatīt stelles un apgūt aušanas iemaņas, pie reizes aplūkojot audēju darbu izstādi. Savukārt Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola organizēja māla virpošanas  un akmeņu apgleznošanas darbnīcas, fonā skanot Mūzikas nodaļas audzēkņu muzikālajiem  priekšnesumiem. Bet Pāvilostas vidusskolas vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģijas, tehniskās grafikas un kulturoloģijas skolotājs Andris Paipa aicināja apgūt koka rotaslietu darināšanas mākslu. Paralēli radošajām aktivitātēm pilsētas stadionā notika arī ikgadējais minifutbola ceļojošais kauss, kopumā pulcējot septiņas komandas no Grobiņas, Cīravas, Medzes, Ēdoles, Durbes un Pāvilostas, savukārt Pāvilostas pilsētas svētku strītbola turnīrs pulcēja sešas komandas no Liepājas, Rīgas, Jūrkalnes, Vērgales un Pāvilostas.

       Pašus mazākos svētku svinētājus priecēja “Redrift”  profesionālo radio vadāmo mašīnu trase.

      Arī Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs atklāja jauno tūrisma sezonu 19. maijā. Saulaina diena, vējš,  sporta aktivitātes un kopā būšana, kā vienmēr bija neatņemama svētku sastāvdaļa.

     Mazajiem skrējējiem līdz 10 gadu vecumam Pāvilostas novada TIC pilsētas stadionā organizēja nu jau piekto reizi “Mini maratonu bērniem”, kur uzvarētājs bija ik viens, kurš noskrēja distanci. Arī šogad skrējēju bija gana daudz, lai varētu sadalīt divās vecuma grupiņās: no 0-5 gadiem skrēja 7 mazie bērni un no 6-10 gadiem skrēja 14 lielie bērni. Katrā grupiņā ātrākais skrējējs tika apbalvota ar svētku šampanieti (bezalkoholisku). Prieka dzirksts, uztraukums un sacensību gars bija redzams ik vienā mazajā skrējējā. Mazo bērnu skrējienā uzvarēja Gustavs Vagotiņš-Vagulis. Lielajā grupā Kristaps Vējkājs. Lielās grupas uzvarētājs atzina, ka jau vairākus gadus cerējis būt uzvarētājs mini maratonā.

      Svētku ietvaros pēcpusdienā TIC organizēja arī orientēšanās piedzīvojumu “Iepazīsti Pāvilostu”. Kopā pieteicās 13 komandas ar 41 cilvēku kopskaitu. Gan vietējie pāvilostnieki, gan Pāvilostas viesi devās orientēšanās piedzīvojumā, lai izpildītu vairākus uzdevumus un izbaudītu svētku dienu. Šogad tāpat kā pagājušo gadu dalībnieki varēja doties ar kājām, ar velo vai automašīnu.

       Dalībniekiem bija jādodas uz Pāvilostas komunālo pakalpojumu ēku un jāatpazīst Pāvilostas pavasara smaržas. Šis bija viens no grūtākajiem uzdevumiem- ja visi zina, kā smaržo priede, tad ne visi zina, kā smaržo pīlādžu ziedi. Otrais kontrolpunkts bija pie kuģa “Dole”, kur dalībniekiem bija jāatmin šifrētais ziņojums. Caur emociju zīmēm bija jāatmin Pāvilostas himnas 1. pants. Trešais kontrolpunkts Vētras priede, kur dalībnieki nofotografējās, kempingā “Pāvilosta Marina” sacentās ar laiku zivju makšķerēšanas veiklībā, jānofotografējas pie pasta krāšņās sienas, jāatrod apslēptie dārgumi pludmalē. Viena komanda bija tik centīga, ka tika pie visiem dārgumiem, bet noslēgumā padalījās ar pārējiem dalībniekiem. Tāpat dalībnieki apmeklēja “Izdzīvošanas skolas pārstāvniecību, “Jūras rotas”, skatu torni, kur skaitot pakāpienus vējš rotaļājās matos, un krodziņu “Āķagals”.

      Noslēgumā visus dalībniekus sagaidīja un apbalvoja tūrisma informācijas centrā, kur uzvarējusi bija ikviena komanda, saņemot foto rāmīti ar pārsteiguma bildi un atkarībā no punktu kopskaita tika pie lielā, vidējā vai mazā suvenīra komplekta no TIC. Finišā sagaidījām „Crazy Māsību, “Uguns lapsas”, “Mazos snikerus”, “Playfull”, “Fifty-fifty”, “Spicos”, “Viļņu ielas mafiju”, Vizmu Ģēģeri, “Bērzu gatves mafiju”, “Zamarīšus”, “Zvilni” un viesus “40 saules”. Līdz finišam nesagaidījām Reini Zaļkalnu. Visas komandas finišēja apmēram vienā laikā un varēja cita ar citu padalīties piedzīvojumos. Svētku gars, azarts un smaids, pozitīvisms bija dalībnieku sabiedrotie sacensībās. Prieks, ka bija arī tādas komandas, kuras piedalījās jau pagājušajā gadā.

         Lielu paldies TIC meitenes saka kempingam “Pāvilosta Marina'', “Izdzīvošanas skolai”, “Jūras rotām”, krodziņam “Āķagals”, brīvdienu mājai “Pie Jūras”, dalībniekiem un visiem pilsētas viesiem, kuri kuplināja svētkus!

       Svētkos ar savu informatīvo stendu piedalījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kopā ar ugunsdzēsēju, glābēju draugu Lapsēnu Guni, organizējot informatīvu un izklaidējošus pasākumus gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

       Kā ik gadu sportiskākajiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Velo-moto-auto parādē, kura izvijās cauri visai pilsētai. Pie Pāvilostas ostas vārtiem šogad pulcējās 10 automašīnu, 27 motociklu un 13 velosipēdu, kopā 50 parādes dalībnieku. Pāvilostas Bērnu un jauniešu centra vadītāja Terēze Cābele atzina, ka šogad bijis mazāk dalībnieku velo-moto-auto parādē, bet noteikti cer, ka nākamgad parādes dalībnieku skaits dubultosies.

       Svētku kulminācijas brīdis bija koncerts „Esi man tā” ar mūziķu Ivetas Baumanes, Roberta Pētersona un perkusionista Viestura Samta piedalīšanos. Pirms koncerta tika atskaņota Pāvilostas pilsētas himna un svētku uzruna klātesošajiem teica Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons: “Mēs varam lepoties ar savu pilsētu! Lepnums par sakoptajām mājām ar darbīgiem cilvēkiem. Lepojamies ar skolniekiem, muzeju, dziesmu un deju svētku kolektīviem, lepojamies ar uzņēmējiem, ar saviem cilvēkiem, lepojamies ar ikvienu, kas dzīvo, strādā un mīl mūsu pilsētu. Novēlu Pāvilostai vēl 139 gadus un vairāk! Lai pilsētai dzimst darbīgi un krietni ļaudis, kas nākotnē būs tie, kam jārūpējas par savu pilsētu!”.

      Svētku reizē tika sveikta Pāvilostas PII “Dzintariņš” darbiniece Sandra Gruntmane 20. gadu darba jubilejā un pieci jaundzimušie pāvilostnieki – Amēlija Darja Drišļjuka, Grēta Katrīna Ipatova, Nellija Tumpele, Nils Sloskāns un Ragnars Ūdriņš.

      Savukārt tie svētku apmeklētāji, kas vēlējās svētkus baudīt mierīgā un laiskā gaisotnē, visas dienas garumā varēja vizināties ar laivu vai zvejas kuģīti pa Sakas upi.

     Vēlākā pēcpusdienā Pāvilostas novada Tūrisma informācijas centrs piedāvāja izbaudīt emocijas un iepazīt Pāvilostu orientēšanās piedzīvojumā “Iepazīsti Pāvilostu”, savukārt Pāvilostas novadpētniecības muzejā bija apskatāma interaktīvā ekspozīcija “Pāvilostas zelta smilšu graudi”, kurā atainoti simts svarīgākie Pāvilostas pilsētas notikumi laika posmā no 1918. līdz 2018. gadam.

       Vakara cēliens iesākās ar brīvdabas muzikālo kino vakaru kafejnīcas “Laiva” pagalmā, kopā muzicējot Pāvilostas pilsētas kultūras nama jauniešu vokālajam ansamblim „Stella Amare” un ģitāristam Artim Arājam, bet vēlāk noskatoties spēlfilmu “Paradīze 89”.

          Svētku izskaņā pāvilostniekus un pilsētas viesus priecēja svētku balle Upesmuižas parka estrādē kopā ar grupu “Piemare”.

       Pāvilostas pilsētas svētku 139. jubilejas svinības noslēdzās nākamā dienā, svētdienā ar Pāvilostas pilsētas svētku ekumēniskā aizlūguma dievkalpojumu Pāvilostas baptistu baznīcā. Šogad ekumēniskais dievkalpojums iekrita tieši  Vasarsvētkos, kad visi kristīgie ļaudis visā pasaulē atzīmē Svētā gara svētkus, kas reizē ir arī iesākums baznīcas misijai.

      Dievkalpojums iesākās ar Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas Mūzikas nodaļas vijoļspēles un klavierspēles audzēkņu priekšnesumiem.

       Dievkalpojumā kalpoja Pāvilostas ev. baptistu mācītājs Deniss Doroņins, Pāvilostas Romas katoļu priesteris Mariušs Kempa, Vasarsvētku draudzes mācītājs Artis Venbergs, aizlūdzot par Pāvilostu un tās ļaudīm un vēlot, lai Dievs gādā gudrību tiem, kas dzīvo un kopj šo skaisto vietu uz zemes, un lai darbiem seko Dieva svētība! Savu vēlējumu izteica arī Sakaslejas draudzes pārstāvis Alfrēds Draugs, kurš pateicās par neatlaidīgajiem cilvēkiem un viņu darbu pilsētas labā, vēlot pilsētai saules mūžu, tās iedzīvotājiem veselību un Dieva svētību.

        Svētku organizatori saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, palīgiem un brīvprātīgajiem!

 

Rakstu veidoja:

sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova, Pāvilostas novada TIC vadītājas p.i. Anta Lībiete, sporta organizators Pāvilostā Aldis Barsukovs, Bērnu un jauniešu centra vadītāja Terēze Cābele

 

Foto: M. Kurčanova, A. Podziņa

Video: M. Kurčanova

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

« Atpakaļ