Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Pāvilostas muzejā atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju

Pāvilostas muzejā atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju

24.05.2018

     

       Pāvilostas novada pašvaldība sadarbībā ar Pāvilostas novadpētniecības muzeju projekta Eiropas Savienības Interreg V-A Latvija - Lietuva programmas 2014. - 2020. gadam projekta „Palanga. Pavilosta: Maritime inspired history”” (projekta akronīms PPMIH, projekta Nr. LLI-173), ietvaros 17. maijā Pāvilostas novadpētniecības muzejā atklāja jaunu, paliekošu ekspozīciju "PĀVILOSTAS ZELTA SMILŠU GRAUDI".

       Iesākumā svinīgus vārdus sacīja muzeja vadītāja Irina Kurčanova, bet apsveikumu daļu uzsāka Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Sveicēju vidū bija arī pārstāvji no Pāvilostas vidusskolas, Pāvilostas bibliotēkas, Pāvilostas novada TIC, Pāvilostas novada pašvaldības un LAT/LIT projekta partneri - Palangas kūrorta muzeja darbinieces Virgīnija Paluckiene un Lina Sebeckiene.

       Pasākuma kulminācijas brīdis bija muzeja vadītājas un domes priekšsēdētāja svinīga sarkanās lentītes pārgriešana, verot zāles durvis uz jauno, pastāvīgo ekspozīciju "Pāvilostas zelta smilšu graudi".

        Muzeja vadītāja Irina Kurčanova klātesošajiem nedaudz pastāstīja par pašu projektu un projektā jau veiktajām aktivitātēm, norādot, ka Pāvilostu tāpat kā Latviju veidojuši cilvēku domas un darbi, viņu ikdienas ieguldījums Pāvilostas un visas Latvijas labklājībā atspoguļojas nu jau mūsdienīgā interaktīvā ekspozīcijā. Pāvilostas novadpētniecības muzejs ar ekspozīcijas “Pāvilostas zelta smilšu graudi” izveidi muzeja apmeklētājiem vēlas sniegt informāciju par Pāvilostas attīstību simt gadu periodā, vizuāli un dokumentāli attēlojot kā pilsēta izveidojusies, atguvusies pēc I Pasaules kara postījumiem, piedzīvojusi strauju izaugsmi padomju laikā un ekonomisko kritumu Atmodas periodā, bet mūsdienās no īstena zvejniekciema pilsēta pārtapusi par populāru un pieprasītu Latvijas un ārvalstu tūrisma galamērķi. Ekspozīcija “Pāvilostas zelta smilšu graudi” ir veidota interaktīva un ilgtspējīga ekspozīcija, iespēja muzeja apmeklētajiem apskatīt un iepazīt muzeja vērtīgo krājumu, kā arī uzturēt dzīvu dzintaru smelšanas prasmes mūsdienu sabiedrībā.

       Savukārt Pāvilostas novada pašvaldības projektu koordinatore Vizma Ģēģere sanākušajiem atklāja projektā "Palanga. Pāvilosta. Jūras iedvesmota vēsture" tālākās plānotās aktivitātes, kā arī pateicās gan Palangas, gan Pāvilostas muzejam par veiksmīgo sadarbību līdz šim.

        Pasākuma ietvaros tika sveikti arī konkursa "Piekrastes sadzīvi iedvesmojošās liecības" priekšmetu iesniedzēji.

       Turpinājumā ikvienam bija iespēja apskatīt digitālajā ekspozīcijā iekļautās fotogrāfijas un informāciju par Pāvilostu laika posmā no 1918. - 2018. gadam, kā arī nosūtīt kādam elektronisku pastkarti, salikt puzli un muzeja otrā stāva izstāžu zālē apskatīt foto izstādi "Pie jūras dzīve mana" un nobalsot par sev tīkamāko fotogrāfiju.

     Sākot ar 18. maiju ekspozīcija “Pāvilostas zelta smilšu graudi” ir aplūkojama ikvienam Pāvilostas novadpētniecības muzeja apmeklētājam.

 

    Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: Raivis Razgals "Giraffe Visual"

un M. Kurčanova

 

« Atpakaļ