Otrdiena, 16.04.2024
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Vērgales pamatskolā izskan pēdējais zvans!

Vērgales pamatskolā izskan pēdējais zvans!

24.05.2018

      18.maija rīts Vērgales pamatskolā aizsākās ar Latvijas simtgadei veltītām aktivitātēm. Pēc skolas direktora Ginta Jurika uzrunas skolēni un skolotāji devās uz dārzu, kas atrodas aiz “Doktorāta” ēkas, lai par godu Latvijas simtgadei iestādītu trīs ābelītes. Jaunās ābelītes tika iestādītas kā papildinājums savulaik skolotāja Zeniņa un viņa klases izveidotajam ābeļdārzam. Jau iepriekš sagatavotajās bedrītēs 8. un 9.klases skolēni iestādīja trīs ābelītes – “Spartan”, ”Antej” un “Tīna”.

     Dienas aktivitātes  turpinājās skolas aktu zālē, kur visi pulcējās uz pēdējā zvana pasākumu. Katra klase sveica devītklasniekus, dāvājot tiem ziedus, vēlot veiksmi eksāmenos un turpmākajās gaitās. Dažas klases bija sagādājušas arī atjautības uzdevumus, lai pārbaudītu devītos. Savukārt īpašus sveicienus devītklasnieki saņēma no 8.klases skolēniem, kuri bija parūpējušies, lai šī diena būtu interesanta un ilgi paliktu atmiņā. Pasākuma laikā uz lielā ekrāna tika rādītas fotogrāfijas un video no skolas pasākumiem par aizvadītajiem gadiem skolā. Visiem bija patīkami kavēties atmiņas par pagājušo laiku. Pēc svinīgā pasākuma tradicionāli visi skolēni devās gājienā, lai pēc tam pulcētos pie skolas lielā ozola un smeltos spēkus turpmākajām gaitām. Tālāk jau 8.klases skolēni aicināja devītos iesaistīties dažādās sportiskās aktivitātēs – orientēšanās un volejbola turnīrs. Savukārt dienas noslēgumā Vērgales pagasta muzeja darbinieces aicināja 9.klases skolēnus uz tikšanos. Tā kā 2018.gadā ir Latvijas simtgade, tad katram skolēnam tika dāvināts mazs ozola stādiņš, jeb simtgades ozoliņš, kuru iestādīt pie savām mājām. Skolēni un audzinātāja Daina Magone, saņemot dāvaniņu, parakstījās uz goda dēļa. Devītklasniekiem bija jāpiedalās arī šovā “Es mīlu tevi, Vērgale!”, kas līdzinājās populārajam TV šovam “Es mīlu tevi, Latvija!”. Spēlējot šo spēli bija jāatbild uz jautājumiem no Ivetas Vanagas grāmatas “Vai tu zini? 1 jautājums un 366 atbildes. Vērgale, Ziemupe, Ploce, Saraiķi, Bebe”. Pēc tam tika improvizēts TV raidījums “Dziesmu duelis”. Atklājot aizsegtos dziesmu vārdus un dziedot dziesmas skolēni uzminēja visu dziesmas nosaukumu. Tā bija Vērgales himna, kuru tad arī visi kopā nodziedāja. 

     Šogad veiksmi eksāmenos vēlam – Kristeram APLOKAM, Mairai BRAŽEI, Henrijam Adrianam GĒGERSONAM, Andrim JĒCIM, Ievai JĒCEI, Laurai KURMEI, Katei PELNĒNAI, Paulai PELNĒNAI, Solveigai PĀVILAI un Haraldam MUCENIEKAM!

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

 

« Atpakaļ