Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

“Man ir tīri zobi!”

“Man ir tīri zobi!”

23.05.2018

    2018. gada 17. maijā mutes veselības veicināšanas programmas “Man ir tīri zobi!” ietvaros pirmsskolas izglītības iestādi “Dzintariņš” apmeklēja zobu higiēniste Aija Grundberga.

    Šoreiz bērni rotaļu veidā apguva zināšanas par to, kāds uzturs bērnu zobu veselībai ir ieteicams, bet kāds kaitīgs. Teorētiskās zināšanas bērniem ir labas. Ja apgūtās zināšanas izdotos pielietot arī dzīvē, tad katrs bērns ar prieku un lepnumu varētu teikt: “Man ir tīri un veseli zobi”. Higiēniste uzsvēra, ka ir ļoti labi, ja pēc tam, kad bērns zobus iztīrījis pats, tos pārtīra vecāki virzienā no augšas uz leju un no lejas uz augšu. Bērnam pirmsskolas vecumā šādas iemaņas vēl nav izveidojušās. Nozīmīga loma ir arī higiēnas speciālista apmeklējumam, kuru nepieciešams veikt divas reizes gadā.

      Saglabāt zobus tīrus un veselus ir ļoti, ļoti svarīgi!

    Nodarbības noslēgumā katrs bērns saņēma jauku dāvaniņu – zobu birstīti, dvielīti, grāmatiņu par pareizu zobu kopšanu un diplomu par piedalīšanos programmā “Man ir tīri zobi!” Lai veicas nosargāt zobus no zobgraužiem un saglabāt žilbinošu smaidu!

 

iestādes vadītāja Monta Pētermane

 

Foto: M. Pētermane

 

« Atpakaļ