Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Biedrībai "Mārsils" jauni mēģinājuma krekli

Biedrībai "Mārsils" jauni mēģinājuma krekli

18.06.2018

    Gatavojoties Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkiem, biedrība “Mārsils” startēja Pāvilostas novada pašvaldības izsludinātajā “Kultūras un izglītības projektu konkursā” ar projektu “PĀVILOSTU REDZ”.

      Biedrība “Mārsils” ir kolektīvs, kurš vienmēr tiecies uzlabot ne tikai māksliniecisko sniegumu un dejas meistarību, bet arī pilnveidot savu vizuālo tēlu. Tā dalībnieki apzinās, ka dejotājiem ir svarīgi ne tikai skatuves, bet arī mēģinājuma tērpi. Tieši mēģinājumu tērpi nereti ir tie, kas rada pirmo priekšstatu par kolektīvu.

       “Mārsila” mērķis, piedaloties projektā, bija izveidot kolektīvam tādus mēģinājumu kreklus, kas būtu kas vairāk, nekā tikai parasts apģērba gabals. Komandas darba rezultātā tika izstrādāts unikāls krekla dizains, kurš iekļauj informāciju par latvisko identitāti, par Pāvilostu un par mums pašiem - “Mārsila” dalībniekiem.

      Esam gandarīti, ka mūsu ideja spēja ieinteresēt un pārliecināt konkursa komisiju, kā rezultātā biedrība ieguva pašvaldības finansējumu ieceres īstenošanai! Par piešķirtajiem līdzekļiem tika iegādāti 24 unikāla dizaina mēģinājuma krekli dejotājiem un koncertmeistarei.

      Jaunos mēģinājuma kreklus pirmo reizi biedrība izmantos Dziesmu un Deju svētku laikā, bet vēlāk jau ikdienas mēģinājumu, kopmēģinājumu un citu pasākumu laikā, lai mēs – tautas deju dejotāji no mazās piejūras pilsētiņas Pāvilostas – kļūtu redzami un atpazīstami arī vairāk kā 18 000 dejotāju starpā uz lielā Deju svētku laukuma.

 

Kolektīva dalībniece

Ligita Eihvalde

 

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

« Atpakaļ