Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Līgo dienā spēlē "Trīnes grēkus"

Līgo dienā spēlē "Trīnes grēkus"

27.06.2018

    Tad, kad ilgi gaidītais lietus Vasaras saulgriežos bija svētīgi nolijis pār Pāvilostu, klāt jau bija arī Līgo diena. Kā katru gadu, arī šogad Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris bija sagatavojis Līgo dienas izrādi.

   Kā atzina amatierteātra režisore Marita Horna, šogad Rūdolfam Blaumanim atzīmējama 155. jubileja un šim notikumam par godu izvēlēta tieši šī tautā tik ļoti zināmā un iemīļotā, viegli satīriskā un joku pilnā Blaumaņa luga “Trīnes grēki”, kas sarakstīta 1896. gadā.

    "Trīnes grēki" iestudēta tradicionāli Blaumaņa garā. Izrādē netrūka ne joku, ne komisku situāciju, ik pa laikam uzjautrinot un sasmīdinot Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē sanākušos skatītājus. Savērptajās intrigās iepinas ne viens vien lugas personāžs un mīlētāju pāris. Bet Trīne vēlas tikai vienu, būt mīlēta un precēties, jo mīlestībai taču vecuma nav. Un tas taču ir tik cilvēcīgi. Izrādes finālā visas kļūmīgās situācijas tiek atrisinātas, vien Trīnei vēl jāgaida uz savu precinieku.

    Izrādē ik pa brīdim atskanēja arī Ivara Vīgnera dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem, ko izpildīja paši amatierteātra aktieri, bet muzikālo pavadījumu nodrošināja pašmāju grupa “Piemare” un vidusskolas popgrupas meiteņu ansamblis, skolotājas Daces Bunkas vadībā. Uzveduma muzikālo apskaņošanu nodrošināja ilggadējie amatierteātra sadarbības partneri - SIA „DTT Solutions” no Kuldīgas.
    Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātra kādam no aktieriem katru gadu Līgo izrāde ir arī kā debijas izrāde. Tā bija arī šogad. Savu pirmo tēlu kā medicīnas studentu Ati atveidoja Gints Vaškus, bet Markuss Lazukins, kas agrāk spēlēja Pāvilostas bērnu dramatiskajā kolektīvā, iejutās “Lielbērzu” kalpa Jaņuka lomā.

Izrādē "Trīnes grēki" spēlēja:

 “Mazbērzu” tēvs - Gatis ŠTOKMANIS

“Mazbērzu” māte - Rudīte JANCE

Juris (“Mazbērzu” saimnieku dēls) - Einārs VĀRSBERGS

Trīne (kalpone “Mazbērzos”) - Silva VĀRSBERGA

Made (kalpone “Mazbērzos”) - Daiga CĀBELE

Brencis (kalps “Mazbērzos”) - Ģirts VAGOTIŅŠ-VAGULIS

Emīlija (“Lielbērzu” saimniece) - Andra LANKA

Annule (kalpone “Lielbērzos”) - Terēze CĀBELE

Jaņuks (kalps “Lielbērzos”) - Markuss LAZUKINS

Atis (Emīlijas brālis, medicīnas students) - Gints VAŠKUS

Ābrams (žīds) - Eduards BIELIS

Rembēniete - Janeta KRISTAPSONE

Dāvis (viņas priekšpuisis) - Edijs ERMSONS

Aizskatuves darbinieces - suflieri - Anna KAŽE un Dzintra VĒRNIECE.

Izrādes režisore: Marita HORNA.

  Savukārt pulksten desmitos ikviens līgotājs tika aicināts uz Upesmuižas parka estrādes lielā ugunskura iedegšanu un zaļumballi līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Piemare”.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

Režisore Marita Horna sveic jaunos aktierus

Debijas izrāde aktierim Gintam Vaškus

Pieaugušo amatierteātra kolektīvā iejūtās arī Markuss Lazukins

 

« Atpakaļ