Sestdiena, 22.06.2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Pāvilostas kultūras nama bērnu ansamblis „Burbulīši” dzied Nidā

Pāvilostas kultūras nama bērnu ansamblis „Burbulīši” dzied Nidā

07.06.2018

      Tikko iesācies skolēnu vasaras brīvlaiks un ansambļa  „Burbulīši” meitenes – Laila Anna Horna, Sofija Anna Rudzāja, Samanta Zveja, Alise Ozola, Alise Priedoliņa un Gabriela Vagotiņa-Vagule devās uz kaimiņvalsti Lietuvu, lai ar savu koncertprogrammu piedalītos Starptautiskajā bērnu dienas pasākumā Nidā.

     Pirmā diena Neringas pašvaldībā mūs sagaidīja ar milzīgu karstumu, bet vietējie iedzīvotāji - ar neizmērojamu sirsnību un labvēlību.

      Mūsu koncertprogrammu izveidojām daudzveidīgu, lai klausītājus pēc iespējas plašāk iepazīstinātu ar Latviešu tautas kultūru – dziedājām gan Latviešu tautas dziesmas, gan Latvijā pazīstamu komponistu – M. Freimaņa, R. Paula, Z. Liepiņa un G. Rača dziesmas.

      Pēc labi padarīta darba devāmies iepazīt Nidas pilsētu, tās dabu un vēsturisko muzeju. Bet pašā pievakarē, nedaudz atguvuši spēkus, devāmies apskatīt unikālo Kuršu kāpu, saules pulksteni un Krievijas pierobežu.

      Pirmā diena kaimiņvalstī paskrēja nemanot un pašā pievakarē nogurušas un laimīgas devāmies nakšņot uz Nidas vidusskolu. Iespaidi bija tik daudz, iespaidīgi un pozitīvi, ka gulēšanai daudz laika neatlika.

     Nākamās dienas rīts iesākās jau  7.00 un otrā diena varēja sākties. Paēdot gardas, jo gardas brokastis, mīļi atvadījāmies no mūsu gides Medunes, sēdāmies autobusā un piedzīvojumi turpinājās. Mājupceļā apskatījām Zivju gārņu apmešanās vietu, kur mežs pārvērties līdz nepazīšanai – jutāmies uz mirkli kā citā pasaulē. Pēc tam mājupceļā apmeklējām Klaipēdas Jūras muzeju, akvāriju un Delfināriju.

     Meiteņu patiesais prieks un sajūsma divu dienu garumā liecināja par to, ka šis brauciens ir izdevies.

      Tāpēc lielu paldies sakām – mūsu koncertmeistarei un palīgam Gunai Vagotiņai - Vagulei, paldies mūsu koordinatorei Pāvilostā – Maritai Kurčanovai, paldies gidei Nidā – Medunei, paldies šoferim Egonam. Bet vislielākais paldies Neringas un Pāvilostas novada pašvaldībām!

 

Ansambļa „Burbulīši” skolotāja

 Aija Gertsone

 

Foto no dalībnieku personīgā arhīva

 

« Atpakaļ