Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Novada skolēni piedalās skatuves runas konkursā

Novada skolēni piedalās skatuves runas konkursā

19.02.2018

    16. februārī Vērgales pamatskolas aktu zālē uz skatuves runas un vokālo ansambļu konkursu “Balsis 2018” pulcējās mūsu novada skolēni.

    Skatuves runas konkursā piedalījās 11 skolēni: Ērika EZĪTE, Monta TUMPELE, Laura PŪPOLIŅA, Laila Anna HORNA, Gabriela VAGOTIŅA VAGULE no Pāvilostas un Ance MATISONE, Edvards AKERFELDS, Marta VĪTOLIŅA, Roberts INDRIEKUS, Harijs VĪTOLS un Ieva JĒCE no Vērgales. Dalībniekus konkursam sagatavoja skolotājas: Agrita Valkaša, Inese Razma, Gunta Limberga, Sigita Freimane, Inese Renķe un Anda Blūmane.

    Savukārt vokālo ansambļu konkursā “Balsis 2018” startēja Vērgales pamatskolas 2. – 4.klašu vokālais ansamblis “Mazputniņš”, skolotājas Maritas Kalējas un koncertmeistares Anitas Ceras vadībā, un Pāvilostas pilsētas kultūras nama 2. – 5.klašu vokālais ansamblis “Burbulīši”, skolotājas Aijas Gertsones un koncertmeistares Gunas Vagotiņas-Vagules vadībā.

    Žūrijas komisijā šogad skolēnu veikumu vērtēja Pāvilostas novada pašvaldības metodiķe kultūras un izglītības jomā Silvija Leja, Pāvilostas vidusskolas mūzikas skolotāja Dace Bunka un aktrise, Liepājas teātra studijas “Karlsona bagāža” vadītāja Marita Stelmakere.

    Tā kā 2018. gadā ir Latvijas valsts 100. gade, tad arī  konkursa nolikums paredz, ka ieteicamās daiļdarbu tēmas ir par Latviju, Tēvzemi, novadu, pilsētu, ģimeni u.t.t. Turklāt, šogad vairākiem ievērojamiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem ir atzīmējamas jubilejas – Blaumanim, Ziedonim, Vācietim, Zālītei u.c.

    Pēc skolēnu uzstāšanās žūrija devās apspriesties, lai izlemtu, kurus dalībniekus virzīt tālāk. Aktrise M. Stelmakere par katra dalībnieka uzstāšanos sniedza īsu analīzi, norādot, pie kā vēl jāpiestrādā un kas izdevies teicami.

     Tālākam startam Kurzemes reģionā tika izvirzīts Pāvilostas pilsētas kultūras nama 2. – 5.klašu vokālais ansamblis “Burbulīši” un skatuves runas konkursa dalībnieki – Monta TUMPELE, Gabriela VAGOTIŅA VAGULE un Ieva JĒCE.

       Vēlam veiksmi Pāvilostas novada pārstāvjiem Kurzmes reģiona konkursā!

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

Pāvilostas pilsētas kultūras nama 2. – 5.klašu vokālais ansamblis “Burbulīši”

dalībai  Kurzmes reģiona konkursā tika izvirzīta Monta TUMPELE

dalībai Kurzmes reģiona konkursā tika izvirzīta Gabriela VAGOTIŅA VAGULE

dalībai Kurzmes reģiona konkursā tika izvirzīta Ieva JĒCE

« Atpakaļ