Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Rūķupe noslēgusies

Rūķupe noslēgusies

02.01.2019

    No 9. decembra līdz 29. decembrim jau piekto gadu Rūķupē, Ziemupes jūrmalā ciemos gaidīja Rūķi un Ziemassvētku vecītis.  Šis gads mums bijis ļoti darbīgs un notikumiem bagāts - krietni audzis ne vien apmeklējums, bet arī organizēto pasākumu skaits. Ciemos tika uzņemtas gan grupas no pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām, gan darba kolektīvi, gan ģimenes. Tālākie ciemiņi ceļu uz Rūķupi bija mērojuši no Rīgas, Salaspils, Jelgavas, Mārupes, Ventspils, Lietuvas, kā arī, izmantojot iespēju ciemojoties pie savējiem Latvijā, daži atceļojuši pat no Dānijas un Nīderlandes.

    Rūķupē joprojām godā tiek turēta kvalitatīva kopā-būšanas-laika pavadīšana, ļaujoties dabas burvībai, karsti kūpošajai tējai, siltajām piparkūkām, Rūķu rūpēm un stāstiem, ponija Krikša spriganajai sagaidīšanai, trušu saimes jūsmīgajai ciemiņu uzņemšanai, kopā radīšanai rūķotavās pie dažādiem Rūķu meistariem. Katra diena Rūķupē ir bijusi neatkārtojama, atšķirīga no iepriekšējās. Svētkus svinējām kā skaistā ziemas baltumā, tā plaukstošā pavasara atblāzmā. Rūķupe ir vieta, kur laiks iegūst citu plūdumu un to var mērīt smieklos, kūleņos, laimīgās nopūtās, izsauksmes saucienos, iemācītā daudzumā, mērkaķu dūrītēs, sapņainos skatienos, izteiktos jautājumos un to visu savīt vienā lielā veiksmes mezglā, lai gan arī tad tas nebūtu pilnīgs raksturojums.

    Pateicoties Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO centra atbalstam, tika aizsākta jauna tradīcija un pirmo reizi tika organizēta Lietuviešu valodas diena. Tās mērķis bija radīt jaunu sadarbības platformu, kas veicina savstarpējo saprašanos un izglītošanos, kā arī rast kopīgo un saklausīt atšķirīgo. Diena izvērtās jauka un interesanta, tāpēc arī nākamajā gadā plānota Lietuviešu valodas diena, kā arī mūsos mīt izaicinājums apgūt ko jaunu kādā no citām valodām.

     Šogad Ziemassvētku vecītis Rūķupē saņēmis ap 500 vēstulēm, tās atceļojušas ne vien no Latvijas, bet arī Krievijas, Ķīnas, Slovēnijas, Francijas, Baltkrievijas, Luksemburgas, Taivānas. Īpašs prieks, ka pateicoties Pāvilostas novada domes finansiālajam atbalstam un Tvnet.lv fotogrāfam Jānim Škaparam Rūķupei ir sava marka, ar kuru tiek marķēti visi no Rūķupes izejošie sūtījumi – vēstules un pastkartes.

         Arī šogad tika organizēta labdarības akcija “Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu”. Dāvanu gatavotāju atsaucība bija liela. Dāvanas gatavoja gan pirmsskolas izglītības iestādēs (vairākās iesaistoties pilnībā visām grupiņām), gan skolu klases, gan darba kolektīvi, gan ģimenes un citi atbalstītāji. Mēs esam priecīgi un pateicīgi ikvienam, jo esam saņēmuši daudz, daudz košas, kvalitatīvas un jaunas dāvanas. Šogad īpaši daudz ir pārtikas produkti.

     To izvadāšana plānota janvārī, kad dosimies ciemos pie ģimenēm, kam neieciešams uzmundrinājums un vientuļajiem cilvēkiem Liepājā, Tukumā, Kandavā, Ventspilī.

      Katru gadu Rūķupes Rūķi arī lūkojas pēc kāda, kam palīdzēt un kā stāstu nest plašumā. Šogad Rūķus uzrunāja divu bērnu māmiņas, mandalu zīmētājas Montas Rēvicas stāsts. Monta ir rīdziniece, kas mandalas zīmē, lai palīdzētu savam jaunākajam dēlam Tomam. Kad Tomiņam bija nepilni 3 gadi, neirologs viņam atklāja AST (autiska spektra traucējumi). Viņi ir apmeklējuši vairākus speciālistus, izgājuši pedagoģiski medicīnisko komisiju, pēc kuras ieteikuma Tomiņš ir uzsācis bērnudārza gaitas logopēdiskajā grupiņā. Paralēli tiek apmeklēta mūzikas terapija, ko ieteicis bērnu psihologs. Šobrīd Tomam ir 4 gadi. Vislielākās problēmas ir ar valodiņas aizturi, viņš nespēj izteikties, tāpēc ir grūti saprasties ar pārējo pasauli, rodas negribēta agresija, par kuru pašam sāp sirsniņa. Viņš nespēj pilnvērtīgi iesaistīties vienaudžu sabiedrībā. Vairāk komunicē ar pieaugušajiem, jo tie viņu labāk saprot. Šobrīd būtu nepieciešama ABA terapija, kuras laikā intensīvi tiktu risinātas problēmas un sniegta Tomiņam nepieciešamā palīdzība. Atsauksmes par šo terapiju no citiem vecākiem, kuru bērniem ir AST, ir pārsteidzoši pozitīvas! Bet diemžēl šī terapija ir ļoti dārga un ģimene to nevar atļauties. Tāpēc Montai radās doma dalīties ar savām mandalām, tādā veidā iegūstot līdzekļus sava dēliņa tik ļoti nepieciešamajai terapijai. Rūķupē bija iespējams iegādāties bloknotus ar Montas mandalu zīmējumiem. No katra bloknota 1 EUR Rūķi atvēlēja Montas Tomiņa ārstēšanai. Bloknota vāku rotā mandala, ko katrs pats var izkrāsot un rast tajā iedvesmu paša zīmējumiem vai rakstu darbiem uz lapām iekšpusē!

     Rūķupe ir biedrības “Ziemupīte” izsapņots un realizēts notikums, kas var notikt tikai pateicoties mūsu un mūsu īpašo Rūķu degsmei un vēlmei darīt. Tāpēc no sirds esam pateicīgi par to, ka ar katru gadu mums izdodas sasniegt vairāk un mūsu pulks pamazām aug.

     Liels paldies par iesaistīšanos un kopā radīšanu mūsu īpašajiem Rūķiem – BodīšRūķim – Skaidrītei Blūmai, Ponija Rūķim – Dagnijai Lejai, Tējas Rūķim – Birutai Teibei, šogad par īpašo būšanu un kļūšanu par daļu no pamatkomandas Mezglu Rūķim – Ilzei Vainovskai un Meša saimniecei Anitai Reinei, kas atbalstīja kā morāli, tā palīdzot nest Rūķupes vārdu Latvijā un Lietuvā.

     Mūsu draugi, kurus nevaram nepieminēt – sīkplastikas meistaru Valteru A. Vītolu, KalējRūķi, Embūtes Garšaugu Rūķus, Kuldīgas darbnīcu Rūķi Līgu, ZS Atvases no Durbes, dekorāciju meistari Artu Lāčkoku, Radi Vidi Pats rūķus un daudzus citus, kas palīdzēja radīt Rūķupi par piedzīvojumu, kas aizrauj ne tikai mazus, bet arī lielus.

     Paldies visiem apmeklētājiem, morālajiem un informatīvajiem atbalstītājiem!

Tiksimies šogad no 8. decembra!

 

Rūķis Rakstītājs (Daina) un Rūķis Plānotājs (Daiga)

 

« Atpakaļ