Svētdiena, 21.04.2024
Marģers, Anastasija

Aicina rast prieku un dāvanas Adventes tirdziņā

Aicina rast prieku un dāvanas Adventes tirdziņā

04.12.2018

    Dienu pirms pirmās Adventes, sestdienā, 1. decembrī Pāvilostas pilsētas kultūras namā tika rīkots nu jau otrais Adventes tirdziņš. Šī jaukā tradīcija ir biedrības „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” ideja un iniciatīva, ko tā organize sadarbībā ar Pāvilostas pilsētas kultūras namu un daļēju Pāvilostas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Adventes tirdziņš aizstāj daudzu gadu garumā rīkoto Ziemassvētku tirdziņu, kas notika Pāvilostas tirgus laukumā.

     Pasākuma organizatori bija ļoti domājuši gan par tirdziņā iegādājamo lietu daudzveidību, gan par pircēju labsajūtu un prieku. Tirdziņā varēja iegādāties Adventes vainadziņus, gardu mājražojumu produkciju – ābolus, maizi, kūpinātu gaļu un desas, konditorejas izstrādājumus, ievārījumus un ziemas konservus-, dažādas veselības tējas, krāsainu dziju un adījumus, piparkūkas, garšvielas, rotaļlietas, ādas izstrādājumus, rotaslietas, koka svečturus, dabas veltes veselībai un skaistumam, ko saviem pircējiem piedāvāja 20 tirgotāji gan no Pāvilostas novada, gan no tuvākiem un tālākiem novadiem. Tālāko ceļu pie mums bija mērojis tirgotājs no Auces, kas pircējiem piedāvāja irbeņu ogu produkciju veselībai un skaistumam. Taču pati jaunākā tirgotāja bija Ramona Tīna Rolmane, kura Adventes tirdziņā piedalījās ar skolas mācību uzņēmumu “Pērle”, kurā bez Ramonas darbojas arī citas 7. klases meitenes – Paula Niedoliņa un Samanta Ozola. Skolas mācību uzņēmums “Pērle” piedāvā iegādāties pašu meiteņu darinātas pērļu rokassprādzītes, kam tirdziņā bija liela piekrišana.

     Kultūras nama mazajā zālē radoši darbojās floriste Mairita Vītola un mākslas skolas skolotāja Inita Zingnika, kuras aicināja gan lielus, gan mazus izgatavot savu Adventes vainagu, apgleznot koka miziņu un izveidot Ziemassvētku dekoru, kā arī izkrāsot zīmējumu, saistītu ar Adventi un Ziemassvētkiem. Atnākušie novērtēja šo iespēju un labprāt piedalījās radošajās aktivitātēs.

      Viena no tirgus būtībām ir ne tikai andele, bet arī lustēšanās gan dejojot, gan dziedot. Tirdziņā par lustīgu atmosfēru gādāja kapela “Luste”, tirgus apmeklētājiem sniedzot jauku koncertu turpat stundas garumā.

      Pasākums neiztika arī bez ikgadējās loterijas. Ikviens pircējs, kas iegādājies kādu tirdziņā piedāvāto preci, piedalās loterijā, kur var laimēt jaukas balvas, ko laipni atvēlēja paši tirgotāji.

      Tirdziņa organizatori šogad savus apmeklētājus cienāja ar vārītiem pelēkajiem zirņiem ar speķa mērci un zāļu tēju.

      Turpinājumā visi priecīgā noskaņojumā no kultūras nama devās pie Pāvilostas novada domes, kur iededza pilsētas galveno Ziemassvētku egli. Bet Pāvilostas deju kolektīvs “Mārsils” klātesošos iepriecināja ar jestru danci “Nerejati ciema suņi”.       Skaisti mirdzot Ziemassvētku eglei un brīnumsvecītēm bērnu rokās, ikviens tika aicināts pievienoties mārsiliešiem un apdejot vēl pāris dejas ap galveno pilsētas egli.

 

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto un video: M. Kurčanova


Tirdziņā piedalījās arī skolas mācību uzņēmums “Pērle” un viena no dibinātājām Ramona Rolmane

Skolas mācību uzņēmumu "Pērle" konsultē skolotāja Ārija Paipa

skaistu koncertu sniedza kapela "Luste" no Durbes novada, Lieģu kultūras nama

par gardo cienastu un zāļu tēju paldies pavārītei Ilzei Linķei un pavāra palīgam Gitai

Pāvilostas deju kolektīvs "Mārsils" iejutušies ķekatniekos un skatītājus priecēja ar jestru deju

 

« Atpakaļ