Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

IZVIRZĪTI REĢIONĀLAJAI SKATEI

IZVIRZĪTI REĢIONĀLAJAI SKATEI

18.10.2016
    8.oktobrī Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris piedalījās teātru festivālā “Smaidi Brocēnos” un bija to triju kolektīvu vidū, kuri pēc žūrijas vērtējuma ieguva tiesības piedalīties Kurzemes reģionālajā amatierteātru skatē “Gada izrāde 2016”, kas notiks 2017. gada februārī Ventspilī. 
    Saņēmuši uzaicinājumu no Brocēnu kultūras nama, nolēmām, ka festivālā varam piedalīties ar A. Ločmeles komēdijas “Sievasmātes senču laiki” iestudējumu. Saistoši likās tas, ka izrādes vērtēs žūrija un kompetentu cilvēku vērtējums, norādot uz plusiem un mīnusiem, kļūdām un to risinājumiem, vienmēr ir noderīgi. Lai pienācīgi sagatavotos festivālam, darba sezonu sākām jau septembra vidū, nevis kā citus gadus, tikai oktobrī.
    Festivāls Brocēnos notiek reizi divos gados un šogad tas pulcēja ievērojamu skaitu kolektīvu – pavisam 17. Uz triju kultūras namu skatuvēm savus uzvedumus izrādīja arī amatierteātri no Brocēniem, Dobeles, Saldus, Liepas pagasta (Cēsis), Latvijas Universitātes, Raganas pagasta, Skultes, Druvas, Jaunpils, Jaunlutriņiem, Gaiķiem, Vārves, Vītiņiem, Penkules, Ukriem. Festivāla noslēgumā savu izrādi “No spēles līdz spēlītei” parādīja VEF Kultūras pils ansamblis “Rīgas Pantomīma”, kas, protams, atšķīrās no citām izrādēm un bija ārpus konkurences. 
   Izrādes vērtēja Latvijas Kultūras akadēmijas pedagoģe Rita Lūriņa, dramaturgs, rakstnieks, aktieris Jānis Jurkāns, aktieris un režisors Jānis Kaijaks. “Var redzēt, ka esat labi saspēlējušies un aktieriem patīk tas, ko viņi dara”, tā pēc mūsu izrādes izteicās J. Jurkāns. Bez mums tiesības piedalīties amatierteātru reģionālajās skatēs ieguva arī Latvijas Universitātes teātris un Jaunlutriņu amatierteātris.
     Katrs no žūrijas locekļiem izvirzīja apbalvošanai, viņaprāt, festivāla labāko aktrisi un labāko aktieri. Laurus plūca divi no mūsu kolektīva. Kā viena no labākajām aktrisēm festivālā Diplomu saņēma Pāvilostas amatierteātra dalībniece, Līvijas lomas atveidotāja Silva Vārsberga un Diploms kā labākajam aktierim Artūra lomas atveidotājam Edijam Ermsonam.
    Paldies amatierteātra kolektīvam par ieguldīto darbu. Esmu gandarīta un priecīga, ka ar tik veiksmīgu startu esam sākuši savu 10 gadu jubilejas sezonu.
 
Amatierteātra režisore MARITA HORNA
 
Foto no amatierteātra foto arhīva
 
Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātris kopā ar žūrijas locekli Jāni Jurkānu - otrajā rindā pirmais no labās

« Atpakaļ