Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Liepājas reģiona muzejnieki tiekas Pāvilostā

Liepājas reģiona muzejnieki tiekas Pāvilostā

13.10.2016
   Darba nedēļas viducī, 12. oktobrī, Pāvilostas novadā uz ikgadējo satikšanos bija ieradušies Liepājas rajona muzeju un senlietu krātuvju darbinieki. Šo jauko satikšanās tradīciju 2014. gadā aizsāka Durbes muzejs, bet 2015. gadā satikšanās notika Aizputē. Šogad kārta uzņemt ciemiņus bija Pāvilostas novadam.
   Iesākumā visi pulcējās Vērgales kultūras namā, kur visus klātesošos sveica iestādes vadītāja Velga Freimani un novada metodiķe izglītības un kultūras jomā Silvija Leja, bet Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons nelielā prezentācijā pastāstīja par Pāvilostas novadu.
   Pasākuma turpinājumā Vērgales pagasta muzeja vadītāja Mirdza Sīpola aicināja pie sevis ciemos muzejā, kur nedaudz pastāstīja par Vērgales vēsturi, fon Bēru dzimtu un vienu no lielākajiem manteļskursteņiem Kurzemē, bet Vērgales pagasta muzeja krājuma glabātāja Daina Vagule izrādīja muzeja krājuma glabātuvi un dāvāja katram grāmatu A. Šnipke "Vērgale laiku lokos 2" . Tālāk ekskursija turpinājās Vērgales muižā.
   Pēc Vērgales muzeja un muižas apskates, novada iepazīšana turpinājās Ziemupē, kur Ziemupes bibliotēkas darbiniece Skaidrīte Blūma ciemiņiem pastāstīja par Ziemupes piemiņas akmeni, Ziemupes tautas namu un bibliotēku un citiem Ziemupē apskatāmiem tūrisma objektiem.
   Ceļā uz Pāvilostu Liepājas reģiona muzeju un krātuvju darbiniekiem tika izrādīts viens no Sakas pagasta lepnumiem - Akmeņraga bāka. Bākas pārvaldniece Tatjana Vešņakova viesiem pastāstīja par bāku un tās vēsturi. Daudzi bākā kāpa pirmo reizi un bija sajūsmināti par fantastisko skatu no augšas, bet citi, pēc Tatjanas iedvesmojošā stāstījuma un prezentācijas par viņas dzintaru un akmeņu kolekciju, paši devās uz jūrmalu dzintaru un interesantu akmentiņu "medībās".
   Jaukās satikšanās reizes noslēguma daļa notika Pāvilostas novadpētniecības muzejā, kur tā vadītāja Irina Kurčanova kolēģiem izrādīja muzeja ekspozīciju zāles par Pāvilostas un fon Lilienfeldu dzimtas vēsturi, dzintaru smelšanu jūrā un pašu jaunāko, šīs vasaras beigās atklāto ekspozīciju "Padomju laiks Pāvilostā", kas radīja neviltotu interesi un sajūsmu no klātesošo puses, jo šāda izstāde pašreiz nav nevienā no Liepājas reģiona muzejiem un krātuvēm. Tika izrādīts arī muzeja krājums un pārrunāta krājuma veidošanas specifika, kā arī citi darba jautājumi.
   Noslēgumā Pāvilostas novadpētniecības muzeja izstāžu zālē otrajā stāvā visi tika aicināti uz neformālām sarunām ar lauku maizes un zivs degustāciju. Sarunās par un ap muzejnieku darbu tika arī teikts liels paldies Pāvilostas novada pašvaldībai par jauki noorganizēto pasākumu un interesanti piepildīto dienu, kā arī tika norunāts, ka šāda tradīcija ir turpināma un nākamā gadā visi uz nu jau ceturto satikšanos rudenī dosies uz Priekules novadu.
    Vēl īsi pirms došānās mājup ciemiņiem tika izrādīta Pāvilostas novadpētniecības muzeja Laivu māja, bet tie, kas vēlējās, vēl aizstaigāja līdz jūrmalai, lai baudītu jūras šalkas un pastaigātos pa Pāvilostas molu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
 

 

« Atpakaļ