Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Rūpēs par zobu veselību

Rūpēs par zobu veselību

08.11.2016
     25.oktobrī pie Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” piestāja Mutes veselības centra mobilās zobārstniecības autobuss un ciemos ieradās zobu higiēnas speciāliste Aija Grundberga.
     Bērniem bija iespēja noskatīties filmiņu par briesmīgo zobugrauzi Urķi, zobiņu Baltiņu un viņa draudzeni – zobu suku, kā arī par to kā pareizi kopt zobus.
    Zobu higiēnas speciāliste uzskatāmi nodemonstrēja, ar kādām kustībām un kādā virzienā pareizi jātīra zobi. Atgādināja, ka bērnu zobu kopšanā jālieto bērnu zobu pasta un zobu suka.
     Pēc vecāku izvēles bērniem no 3 gadu vecuma veica profilaktisko zobu apskati un zobu higiēnu.
     Vecākiem tika nodota informācija par bērna mutes veselības stāvokli, bet katrs bērns par piedalīšanos saņēma krāsojamo grāmatu “Man ir tīri zobi!”.
    Aicinām vecākus neatstāt bez ievērības zobu higiēnas speciālistes nodoto ziņu, jo bērna zobu veselība iespaido pareizas runas veidošanos. Savukārt pareiza runa ietekmē spēju pareizi saklausīt skaņas, bet skaņu saklausīšana ietekmē rakstīt prasmi. Īsāk sakot, zobu veselības stāvoklis iespaido bērna spēju veiksmīgi sagatavoties mācībām skolā.
      Sevišķi ātri vizīte pie zobu ārsta jāpiesaka tiem vecākiem, kuru bērniem zobugrauzis sabojājis patstāvīgos zobus! Pasteidzieties, kamēr zobiņš nav sācis sāpēt!
      Un atcerieties – zobi jātīra divas reizes dienā. Pirmo reizi – pēc brokastīm, bet otro reizi – vakarā, tieši pirms gulēt iešanas! Zobu higiēnas speciāliste atgādina, ka bērniem šajā vecumā nepieciešama vecāku palīdzība, lai varētu zobus iztīrīt kvalitatīvi un iemācītos lietot zobu diegu!
 
Vadītāja Monta Pētermane
 
Foto: M. Pētermane
 

 

« Atpakaļ