Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Radošās darbnīcas „Domā. Raksti. Zīmē”

Radošās darbnīcas „Domā. Raksti. Zīmē”

30.11.2016


    25. un 28. novembrī Pāvilostas „Jauniešu istabā” norisinājās Radošas aktivitātes „Domā. Raksti. Zīmē” jeb Creative workshops „Think. Write. Draw.”. Aktivitātes norisinājās angļu valodā.
    Nodarbības vadījā trīs Eiropas brīvprātīgie, kuri šobrīd veic Eiropas brīvprātīgo darbu Latvijā, Jordi (Spānija) darbojas „Jauniešu istabā” Pāvilostā, Karolina (Polija) darbojas Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” Rēzeknē un Stephanie (Nīderlande) darbojas Bauskas bērnu un jauniešu centrā.
   Aktivitātes tika sadalītas trīs daļās. Pirmā daļā apskatījām Disney Brainstorming methods jeb Disneja Ideju vētras metodi, kuras laikā radījām jaunu projektu- automātiskā virtuve, kura pati pagatavo ēdienu un veic iepirkšanās funkcijas. Otrajā daļā apskatījām dažādas radošās rakstīšanas tehnikas- kā sākt rakstīt, kur smelties idejas rakstīšanai, kā arī pguvām citas veiksmīgas prasmes radošo tekstu radīšanai. Otrās daļas noslēgumā dalījāmies viens otru ar aktivitātes laikā radīto. Bet trešajā daļā radoši izpaudāmies zīmēšanas aktivitātēs, zīmējot spontāno komiksu veidošanas spēli, augļu salātu, ilustratīvi pārveidojot vienkāršotus konfekšu un mafinu zīmējumus, kā arī veidojot ilustrāciju pašu uzrakstītajam rakstu darbam.
    Aktivitāšu galvenais mērķis un uzdevumi bija mudināt jauniešus domāt plašāk un kaut ko veidot, pieturēties pie atziņas „Ja es spēju to iedomāties, es varu to īstenot” /Walt Disney/.
 
Sintija Spriņģe
 
 

ERASMUS+, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2015-3-LV02-KA105-000956. Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija  atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

« Atpakaļ