Sestdiena, 13.07.2024
Margarita, Margrieta

Pirmo reizi Pāvilostā notiek Bāreņu svētdienas dievkalpojums

Pirmo reizi Pāvilostā notiek Bāreņu svētdienas dievkalpojums

29.11.2016
  Gadu gaitā neskaitāmas draudzes un organizācijas visā pasaulē ir rīkojušas Bāreņu svētdienas pasākumus. Nu jau trešo gadu pēc kārtas sadarbībā ar Latvijas Kristīgo aliansi ikvienam ir iespēja organizēt šos pasākumus arī Latvijas bāreņiem.
    Atsaucoties LKAB aicinājumam, šā gada 6. novembrī Pāvilostas baptistu draudzē notika ekumēnisks dievkalpojums veltīts Bāreņu svētdienai. Šī  gada Bāreņu svētdienas moto bija "Neviens bārenis lai netiek apspiests..."(2.Mozus 22:21).
    Pasākuma viens no mērķiem bija savākt ziedojumus VSAC "Kurzeme" filiālei "Liepāja", kas ir Valsts sociālās aprūpes iestāde bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bērniem-bāreņiem un klientiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
   Dievkalpojumā piedalījās Pāvilostas baptistu draudze un mācītājs Deniss Doroņins, Pāvilostas Romas katoļu priesteris Mariuš Kempa un Pāvilostas vasarsvētku draudzes mācītājs. Kopumā pasākumā iesaistījās 7 draudzes no Pāvilostas un apkārtnes.
Šim cēlajam mērķim kopumā tika saziedoti naudas līdzekļi 802,41 eiro apmērā, tai skaitā 392,41 eiro Bāreņu svētdienas dievkalpojuma laikā, 140,00 eiro Pāvilostas luterāņu draudzē, 60,00 eiro Sakaslejas luterāņu draudzē, 210,00 eiro privāti ziedojumi.
    Bāreņu svētdienas Dievkalpojumu kuplināja arī Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi, skolotājas Daces Bērznieces vadībā. Paldies Montai Brēdiķei, Gabrielai Vagotiņai-Vagulei, Elīnai Freidenfeldei, Alisei Aleksandrai Griškēvičai, Mihaēlam Doroņinam, Sanijai Bērziņai, Kristai Karlsonei par piedalīšanos un jauko skanējumu.
    Paldies visiem, kas piedalījās un ar savu artavu atbalstīja šo ieceri. Pasākuma mērķis bija ne tikai savākt ziedojumus šiem bērniem invalīdiem, bet arī ar savu klātbūtni domāt ,lūgt un līdzi just visvājākajiem. Tiem, kuriem trūkst visvairāk. Trūkst mājas, ģimenes, mīlestības, veselības. Trūkst pat visvienkāršākās lietas, lai dzīvotu, ne tikai eksistētu.....
     Liels paldies sakāms arī Pāvilostas adītājām par siltām un jaukām zeķītēm, kā arī meitenei no Sakas par dāvinātajiem dzijas kamoliņiem.
     Par dievkalpojumā savāktajiem ziedojumiem tika iegādāti trīspadsmit pledi vienai grupai, siltie ziemas  apavi, brīvā laika bikses zēniem un meitenēm, siltā apakšveļa un cimdi.
     Bērnu nama administrācija un bērni izsaka lielu pateicību Pāvilostas novada iedzīvotājiem par palīdzību.
    
Paldies visiem par atsaucību un uz jaunu sadarbību cerot-
Bāreņu svētdienas koordinatore - Sanita Grigorjeva
 
Foto no Pāvilostas baptistu draudzes un
Liepājas Bērnu nama administrācijas personīgā arhīva
 
Bāreņu svētdienas dievkalpojums Pāvilostas baptistu baznīcā
Liepājas Bērnu nama audzēkņi ar iegādātajām lietām - apaviem, biksēm, plediem utt.
 
 

 

« Atpakaļ