Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Novada mednieku balle notiek Vērgalē

Novada mednieku balle notiek Vērgalē

29.11.2016
   2015. gada oktobra mēnesī Pāvilostas novadā jaunu tradīciju aizsāka mednieku biedrība "Saka", Pāvilostas pilsētas kultūras namā organizējot mednieku balli. Šogad tradīciju turpināja Vērgales mednieku biedrība, 26. novembra rīta pusē Vērgales medību iecirknī rīkojot Pāvilostas novada mednieku kolektīvās medības, bet vakarpusē aicinot visus medniekus uz svētku balli un medību trofeju izstādi turpat Vērgales kultūras namā.
   Uz kolektīvām medībām Vērgalē pie sporta halles agrā sestdienas rītā bija pulcējušies vairāk kā 40 vīru, viņu vidū arī viena dāma. Pēc Vērgales mednieku biedrības vadītāja Tālivalža Aniņa ziņojuma un instrukcijas medniekiem, visi devās uz Vērgales medību iecirkņa mežu turpat Vērgales pagastā, lai piedalītos kolektīvās medībās. Dienas guvums: 1. mastā, medniekam Mārim Dimantam izdarot pirmo šāvienu, tiek nomedīts stirnas kazlēns, šajā pašā mastā vēl divi stirnu kazlēni krīt no mednieku Tālivalža Aniņa un Naura Vītola rokas. Savukārt otrā mastā mednieks Jānis Skroderis nomedī mežacūkas sivēnu, bet trešajā mastā mednieks Raivis Gēgersons gūst brieža teļu.
  Pēc veiksmīgām kolektīvām medībām, visi pulcējās Vērgales kultūras namā uz mednieku balli. Kultūras namā otrā stāva telpā varēja apskatīt Vērgales mednieku trofeju izstādi, kas mednieku vidū izsauca emociju pilnu stāstījumu par katru trofejas gūšanas brīdi un iegūtajām medaļām, bet atmiņas raisīja turpat izvietotās fotogrāfijas par un ap medībām un pašiem medniekiem.
  Medību ballē klātesošie ne tikai izdejojās jautrās dejās, bet tika iesaistīti arī dažnedažādās atrakcijās par medību tēmu. Bija gan precīzi jātēmē, gan jādomā ar galvu, kā arī jāizrāda veiklība un atapība. Tāpat svētku reizē tika godināti un sveikti rezultatīvākie šīs dienas mednieki un tie mednieki, kas jau ilgus gadus palikuši uzticīgi savam medību kolektīvam.
   Nākamā medību balles rīkošanas stafete atkal tika nodota mednieku biedrības "Saka" kolektīvam. Uz tikšanos nākamgad Pāvilostā!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
   
 
« Atpakaļ