Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Novembris

Pirmsskolas izglītības iestādē “Dzintariņš” svin Latvijas dzimšanas dienu

16.11.2016

Ar lepnumu par tēvzemes skaistumu bērni skandē tautasdziesmas. Ar prieku dzied dziesmas un svinīgi klausās himnu. Ar līksmi izdejo latviešu tautas dejas.

Lasīt vairāk

Pāvilostas bibliotēkā atzīmē Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu

16.11.2016

No 14. -20. novembrim Pāvilostas bibliotēkā jau ceturto gadu pēc kārtas tiek atzīmēta “Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu”. Šī gada tēma “Nākotne Ziemeļos”.

Lasīt vairāk

Pāvilostas vidusskolā piemin brīvības cīnītājus

14.11.2016

Novembra mēnesis Latvijai ir atceres un svētku mēnesis. Visā valstī 11. novembrī tiek godināti un pieminēti tie, kas stājās neatkarīgās Latvijas valsts armijas rindās un 1918. gada 11. novembrī uzvarēja Rietumu brīvprātīgo armiju.

Lasīt vairāk

Audējas apgūst zināšanas Liepājā

23.11.2016

Pāvilosta ”Lumstiņa” audējas 5. novembri pavadīja Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijā “Liepava”, apgūstot jaunas aušanas prasmes.

Lasīt vairāk

Vidusskolā notiek Mārtiņdienas gadatirgus

15.11.2016

Mārtiņdiena – diena, kas iezīmē rudens izskaņu un atver durvis ziemai. Šogad tā mūs īpaši pārsteigusi. Un tā, 10.novembrī Pāvilostas vidusskolā otrās mācību stundas laikā norisinājās ikgadējais skolēnu Mārtiņdienas gadatirgus.

Lasīt vairāk

Mārtiņdiena Vērgalē

11.11.2016

10.novembrī Vērgales pamatskolas skolēni kopā ar folkloras kopas “Čabraki” dalībniekiem atzīmēja Mārtiņdienu un devās gadskārtējā gājienā pa Vērgales centru. Šogad Mārtiņi bija atnākuši pār baltiem un sniegotiem laukiem, kā nevienu citu gadu, taču tas netraucēja raibu raibo svinētāju pulku, kuru vidū manījām Gaili, Zirgu, Cūku, Zaķi, Čigānu, Lāci un citus.

Lasīt vairāk

Pāvilostas novada bērnudārzos ciemojās Spilvenu feja

11.11.2016

8. novembrī Pāvilostas novada pirmsskolas  izglītības  iestādes  apciemoja  Spilvenu  feja. Īstā  vārdā  dzejniece un  komponiste Ingūna Lipska.

Lasīt vairāk

Mārtiņdiena “Dzintariņā”

11.11.2016

Latviešiem Mārtiņi 10. novembris iezīmē rudens darbu beigas un ziemas sākumu. Mēs pirmsskolā “Dzintariņš” Mārtiņdienu atzīmējām ar tautasdziesmu skandēšanu, dziesmu dziedāšanu, ar jautrām dejām un rotaļām.

Lasīt vairāk

Mārtiņdiena Vērgales bērnudārzā „Kastanītis”

11.11.2016

Mārtiņdiena klāt ar  saimniecēm, saimi un  ķekatniekiem, ar rotaļām un dziesmām ar pelēkiem zirņiem un pīrādziņiem. Svētki rībina visu bērnudārzu. Jautri ir visiem- gan gailīšiem, gan kaziņām un vilkiem, gan lācīšiem un lapsiņām. Ciemos atnākuši arī zaķi, kaķi un suņi. Visiem līksmas sejas  un prāts. Sācies ķekatu laiks. Arī Vērgales pamatskolas ķekatnieki atnākuši ciemos.

Lasīt vairāk

Tiekas mazākie bibliotēkas lasītāji

09.11.2016

Līdz ar īstas Latvijas ziemas iestāšanos un pirmo sniegu Pāvilostas mazie grāmatu draugi sanāca uz savu kārtējo tikšanos Pāvilostas bibliotēkas zālītē, lai sveiktu pulciņa gaviļniekus, kas šoreiz pavisam kopā bija seši, kā arī lai klausītos lasījumos no Margaritas Stārastes grāmatas “Saulīte” pasakas “Rudens lapas”.

Lasīt vairāk

Ceram uz vinnestu!

09.11.2016

Tieši tāpat kā daudzu Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un mūsu kaimiņi Vērgalē arī Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” bērni ar lielu prieku piedalās foto sesijās, gatavojoties dalībai AS Drogas organizētajā konkursā “Mazgā rokas”.

Lasīt vairāk

Aužuļu liepas fenomens

02.11.2016

Mūsu liepa bija viena no dižākajām liepām Latvijā ar apkārtmēru 7m 28 cm. 2005. gada vētrā tā daļēji nolūza. Neskatoties uz to, 2010. gadā liepa sasniedza 7m 55 cm. Arī turpmākie gadi liepu nesaudzēja. Bet par spīti visam liepa turpināja zaļot.

Lasīt vairāk
» 1 2