Otrdiena, 15.06.2021
Vilija, Vits, žermēna, Baņuta

BURBULĪŠIEM -20!

BURBULĪŠIEM -20!

14.03.2016
     2016. gada 12. martā saules pielietā Pāvilostas pilsētas kultūras nama zālē pulcējās neierasti daudz cilvēku gan no Pāvilostas, gan no tuvējiem novadiem un pilsētām, gan no galvaspilsētas Rīgas. Iemesls tik kuplam cilvēku skaitam kultūras namā bija bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" 20 gadu jubileja. Visus šos daudzos gadus ansambli kopā turējusi un vadījusi smaidīgā, jaukā un sirsnīgā vadītāja Aija Gertsone, kurai tieši šajā sestdienā svinama bija arī vārda diena.
     Kultūras nama zāle skatītāju un sveicēju pilna, tiem rokās pavasarīgi ziedi un dāvanas. Viņu vidū gan vecvecāki, vecāki, jaunieši un bērni. Viņiem visiem kopīgs viens - "Burbulīši"! Šo daudzo gadu laikā bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" rindās stāvējuši un dziedājuši daudzi Pāvilostas bērni. Katram pāvilostniekam ir savas un neatkārtojamas atmiņas par šo laiku. Vecvecāki un vecāki noteikti atcerējās tās dienas, kad ar nelielu piespiešanos bērns bija jāaizved uz mēģinājumu, savukārt skolas jauniešiem un bērniem atmiņā tik viens - daudzie mēģinājumi, skanīgās un jautrās dziesmas, kas visbiežāk ir "Burbulīšu" repertuārā.
    Jubilejas koncertu pieteica Modris Opelts un Anete Arāja, kuri ir vieni no pirmajiem ansambļa "Burbulīši" dziedātājiem. Ar viņiem kopā dziedāja un uzstājās Mikus Opelts, Ieva Bloka un Einārs Vārsbergs. Arī šis jubilejas koncerts kalpoja par iemeslu tam, lai nu jau lielie jaunieši kopā sanāktu un koncertā nodziedātu dziesmu, ko dziedājuši pirms 20 gadiem.
    Koncertā ar jautrām un skanīgām dziesmām uzstājās bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" jaunākā un vidējā grupa, savukārt ansambļa vecākās grupas meitenes savus priekšnesumus veidoja jau nobriedušākus un nopietnākus, izdziedot skanīgas un liriskas latviešu estrādes dziesmas.
    Bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" jaunākā grupa kopā ar bijušajiem "Burbulīši" dalībniekiem koncertā izpildīja arī populāro Raimonda Paula dziesmu no bērnu repertuāra "Cāļus skaita rudenī". Un šī bija arī tā reize, lai uz kopīgu sadziedāšanos sanāktu gan bijušās vidusskolas meitenes, kuras ilgu laiku dziedājušas ansamblī, gan visi pārējie bijušie ansambļa dalībnieki, katrs izdziedot savu mīļāko dziesmu, kā arī koncertā tapa vienreizējs priekšnesums ar Markusa, Evitas, Inga un Vasīlija Lazukinu piedalīšanos. Jubilejas koncertā lielas ovācijas izpelnījās kopdziesma "Aija", kas bija arī īpašs sveiciens vadītājai Aijai vārda dienā. Bet kā norādīja ansambļa vadītāja, viņa par bērnu vokālā ansambļa esamību un pastāvēšanu arī nākamos 20 gadus neuztraucas, jo Pāvilostas pirmsskolā "Dzintariņš" aug spēcīga, dziedāt griboša un varoša jaunā paaudze, kuri arī vēlējās uzstāties un savu varēšanu rādīt "Burbulīši" jubilejas koncertā.
    Paralēli koncertam ikviens apmeklētājs varēja nedaudz ielūkoties ansambļa "Burbulīši" vēsturē, aplūkojot fotogrāfijas no uzstāšanās reizēm tālākā un tuvākā pagātnē.
    Savā svētku uzrunā bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" vadītāja Aija pateicās visiem par dalību un atsaucību, pat bijušajiem dalībniekiem mērojot garus un tālus ceļus no visas Latvijas. Ar klusuma brīdi tika pieminēti arī aizgājušie ansambļa dalībnieki - Guna un Reinis.
    Koncerta turpinājumā izskanēja vēl daudz skaistu dziesmu, uzstājās jau iemīļoti dueti un kolektīvi. Koncerta izskaņā vēl neliels stāsts par ansambļa "Burbulīši" nosaukuma rašanos, ko atklāja bijušais ansambļa dalībnieks Einārs Vārsbergs.
     Skaistajā bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" 20 gadu jubilejā sveica un labsirdīgus vārdus teica gan kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga, gan pašvaldības pārstāve Silvija Leja, kā arī Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova, Vērgales pamatskolas folkloras kopas "Čabraki" vadītāja Marita Kalēja un Pāvilostas Mūzikas skolas direktore Inga Šnore. Viņu sveicieniem pievienojās vēl daudzi citi zālē sēdošie, liekto daudz ziedu un dāvanu Aijai rokās. Koncerts noslēdzās ar visu dalībnieku kopdziesmu.
     Pēc koncerta ansambļa vadītāja Aija un kultūras nama vadītāja Silva aicināja visus bijušos un esošos ansambļa "Burbulīši" dalībniekus uz svētku torti un cienastu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto un video: M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
« Atpakaļ