Otrdiena, 15.06.2021
Vilija, Vits, žermēna, Baņuta

Ērģeļu skaņas Vērgalē

Ērģeļu skaņas Vērgalē

30.03.2016
Kungs, ieved mani sava klusuma dievišķajā bagātībā –
tajā bagātībā, kas spēj piepildīt manu dvēseli.
Lai Tavs klusums ienāk manī, līdz pat manas būtības dzīlēm,
un tad lai tas ceļas atpakaļ pie Tevis kā mīlestības atbilde.
                                                                      /Žans Arāns/

  Lai turpinātu skanēt ērģeļu bazūnes, pirmo reizi pēc ilgiem gadiem 26. martā Vērgales evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēja Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņu mazais ērģeļmūzikas koncerts “Klusās sestdienas noskaņā”.
    Daudzi priecājas par ērģeļu orķestrālo skanējumu un nemaz nezina, cik grūts darbs ir izvilināt no sarežģītā instrumenta precīzu un skaistu melodijas plūdumu. Ērģeles ir pneimatisks taustiņinstruments, kas sastāv no daudzām dažāda izmēra stabulēm, vadības pults ar roku klaviatūru (manuālu) un kāju klaviatūru (pedāļa). Vienāda tembra, bet dažāda augstuma stabules, veido ērģeļu reģistru. Reģistrus kombinējot, tiek radīts orķestrim līdzīgs skanējums.
   Profesionāli mūziķi, tai skaitā arī ērģelnieki, mācās visu mūžu un regulāri koncertē vai spēlē baznīcu draudžu dievkalpojumos, pārzinot dievkalpojuma kārtību un liturģiju.
   Pāvilostas novada bērni un jaunieši ir atvērti jauniem izaicinājumiem un mērķiem. Tāpēc varam cerēt, ka interese par ērģeļmūziku tikai pieaugs, lai pamazām veidotos jauna ērģelnieku paaudze.
 
Anita Cera
 
Foto: I. Šnore
 
         Koncerta dalībnieki (no kreisās) 1.rindā - Paula Loreta Brēdiķe, Viktorija Vihmane, Arnita Aploka, 2. rinda - Rūta Klāsone, Sanija Monta Brēdiķe, Elīna Miltiņa, skolotāja Anita Cera
 
 
 

 

 

« Atpakaļ