Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

Aizrit pirmie Saraiķu svētki!

Aizrit pirmie Saraiķu svētki!

26.07.2016
     23.jūlijā notika pirmie Saraiķu svētki. Svētki sākās ar svētku Dievkalpojumu Saraiķu baznīcā. Pēc tam devāmies ekskursijā uz Akmeņraga bāku. Pa ceļam apskatījām smuko glāžu izstādi Ziemupes tautas namā. Pēc atgriešanās no bākas baudījām Ilmas sarūpēto skābeņu zupu brīvdienu mājas "Zariņi" pagalmā un apskatījām ekspozīciju "Kurzemes zvejnieku sēta". Saraiķu svētku laikā Saraiķu bibliotēka pulcēja savus apmeklētājus uz radošajām darbnīcām. Šoreiz apgleznojām jūras izskalotos olīšus un gatavojām burciņu lukturīšus svētku vakaram. Apmeklētāji bibliotēkā  varēja arī aplūkot Ilmāra Zatovica fotogrāfiju izstādi "Saraiķi no putnu lidojuma" .
     Vakarpusē pēc svētku uzrunām sākās zaļumballe, kurā par labu viesu noskaņojumu rūpējās Guntis Ēvalds.
    Svētki izdevās jauki un sirsnīgi. Dalībnieku bija necerēti daudz, par ko vislielākais prieks. Visa vakara garumā risinājās sarunas par pagājušiem laikiem, par šodienu, par bērniem un mazbērniem. Pasākuma ietvaros sveicām arī divus sešdesmitgadniekus - bijušo kolhoza "Kopdarbs" priekšsēdētāju Jāni Cielavu un Jāni Nelsonu, kuram dzimšanas diena bija tieši svētku dienā.
    Vēlos milzīgu paldies pateikt visiem, kuri pielika savu darbu, veltīja savu laiku un neliedza padomu, lai svētki izdotos! Liels paldies visiem ziedotājiem par materiālo atbalstu! Paldies Cielavu ģimenei par gardo svētku kliņģeri! Paldies Rudušu ģimenei par atvēlēto viesu mājas pagalmu! Paldies visiem, kuri atnāca un piedalījās! Ļoti gribētos, lai šie svētki kļūtu par ikgadēju tradīciju. Uz tikšanos nākamajā gadā vēl kuplākā skaitā!
 
Rakstu veidoja Aina Šteinberga
un Saraiķu bibliotēkas vadītāja Inguna Kopštāle
 
Foto: I. Kopštāle, I. Zatovics
 
 
 

 

« Atpakaļ