Piektdiena, 01.07.2022
Rimants, Imants, Ingars, Intars

Pāvilostas dziedātāju un dejotāju jubilejas koncerts

Pāvilostas dziedātāju un dejotāju jubilejas koncerts

29.02.2016
   Pāvilostas novadā šīs gads iezīmējies daudzu jubileju zīmē, jo tieši šogad apaļas un nozīmīgas jubilejas svin vairāki Pāvilostas novada kultūras namu pašdarbības kolektīvi. Un vieni no tādiem ir Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”.
     2016. gada 27. februārī Pāvilostas pilsētas kultūras nama zāle bija ļaužu pilna, jo par godu sieviešu kora “Sīga” 55. jubilejai un vidējās paaudzes deju kolektīva “Mārsils” 15. gadu jubilejai tika rīkots vērienīgs koncerts ar pašu dziedātāju un dejotāju uzstāšanos, kā arī ar draugu kolektīvu un īpašu mākslinieku piedalīšanos.
     Koncerts iesākās ar kultūras nama vadītājas Silvas Vārsbergas un pasākumu vadītāja Ģirta Vagotiņa-Vaguļa nelielu atkāpi vēsturē, lai klātesošajiem pastāstītu par sieviešu kora tapšanu Pāvilostā un kora nosaukuma rašanos, kā arī par vidējās paaudzes deju kolektīva “Mārsils” darbības gaitām un meklējumiem pēc kolektīva nosaukuma.
     Turpinājumā vidējās paaudzes deju kolektīvs caur deju atspoguļoja filozofisku stāstu par maza cilvēkbērna dzīvi un izaugsmi, priekšnesumā iesaistot gan lielos, gan mazos dejotājus. Šis koncerts bija arī tā reize, kad mārsilieši, pieaicinot arī bijušos deju kolektīva dejotājus, parādīja koncerta apmeklētājiem jaunākās šīs sezonas dejas, kas tiek gatavotas arī deju skatei aprīlī.
     Savukārt koris “Sīga” jubilejas koncertā, piesaistot obojistu Āri Burkinu un koklētāju Gunitu Riežnieci, izdziedāja trīs dziesmas no jaunā dziesmu repertuāra, kas arī tiek gatavotas pavasara skatei.
    Nav noslēpums, ka Pāvilostas pilsētas kultūras nama pašdarbības kolektīviem “Sīga” un “Mārsils” ir daudz draugu un labvēļu gan tuvākā apkārtnē, gan visā Latvijā. Sirsnīgi sveicieni kolektīviem skaistajās jubilejās mutiski un rakstiski izskanējuši jau visas sezonas garumā, bet uz jubilejas koncertu Pāvilostā sestdien bija atbraukuši Cīravas jauktais koris un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte”, kuri kuplināja koncertu ar skanīgām dziesmām un jestrām dejām.
    Kā īpašās jubilejas koncerta viešņas tika uzaicinātas dziedātāja Ance Krauze un viņas meita Elza. Kā atzina sieviešu kora “Sīga” diriģente Liene Breča, viņai jau vairākus gadus atpakaļ ar Anci bijusi veiksmīga sadarbība un pozitīvas atmiņas, tāpēc nolemts arī šoreiz uz koncertu kā goda viešņu aicināt tieši Anci, kuru daudzi jau uzskata par savējo, par pāvilostnieci.
    Koncerta aktīvākā daļa noslēdzās ar sieviešu kora “Sīga” un dziedātājas Ances Krauzes kopdziesmu “Sasala jūriņa”, kuru ar lielu lepnumu un spēku izdejoja vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils”.
     Turpinājumā tika teikti daudzi paldies, pasniegtas dāvanas un ziedi, īpašu uzsvaru liekot uz kolektīvu vadītājiem. Sieviešu koris pateicās saviem iepriekšējiem kora diriģentiem – Rūtai Moženovai, Dacei Bunkai un Renāram Juzupam, bet vidējās paaudzes deju kolektīvs teica lielu paldies kolektīva dibinātājiem un ilggadējiem balstiem – Dacei Auderei un Gatim Štokmanim.
     Pēc skatītāju lūguma jubilejas koncerts noslēdzās ar atkārtotu sieviešu kora un Ances Krauzes kopdziesmu un mārsiliešu deju “Sasala jūriņa”!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 

 Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

« Atpakaļ