Sestdiena, 20.07.2024
Ramona, Ritma

Ziemupnieku saiets 2016

Ziemupnieku saiets 2016

09.08.2016
     6. augustā ar dažādiem interesantiem pasākumiem bijušos un esošos ziemupniekus vienkopus pulcēja gadskārtējais Ziemupnieku saiets.
    Vispirms Ziemupes kapos notika kapu svētku dievkalpojums ar mācītāju Andri Brikšķi, bet svētki turpinājās Ziemupes tautas namā. Ikviens svētku apmeklētājs varēja aplūkot interesanto un saistošo Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavoto fotoizstādi “Caur uguni un ūdeni”, kas veltīta Grīņu dabas rezervāta 80.dibināšanas gadam. Savukārt Ziemupes bibliotēkas logā bija apskatāma tradicionālā gada notikumu izstāde fotogrāfijās. Tajās atspoguļoti aizvadītā gada notikumi un paveiktais, kas kopumā nav maz. Viens no interesantākajiem notikumiem ir svētku pašā priekšvakarā tapusī sirsniņmājiņa pie Ziemupes tautas nama. Par šīs nozīmīgās būves tapšanu paldies brāļiem Brēdiķiem!
     Šogad svētki bija mazliet savādāki kā citus gadus, jo bija iespēja noskatīties un pat piedalīties eksperimentu izrādē “Zili brīnumi”, kuru piedāvāja zinātkāres centrs ZINOO no Liepājas. Ar savdabīgām metodēm tika saldēti baloni, puķes, pūsti burbuļi, gatavota zobu pasta ziloņiem, padota uguns no rokas rokā un baudīti tik auksti cepumi, ka garaiņi nāk pat pa degunu! Eksperimentu izrādē, pēc vadītāja uzaicinājuma, piedalījās arī divi visdrosmīgākie ziemupnieki – Anna un Mārtiņš.
    Bet svētku noslēgumā visi tika aicināti doties kopīgā ekskursijā uz Ziemupes “Laiveniekiem”, kur bija iespēja iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centra attīstību un darbību. Visapkārt skatam pavērās sakopta un skaista apkārtne. Redzams, ka ieguldīts milzīgs darbs, bet ieceru un plānu vēl ļoti, ļoti daudz.
     Vakarā Ziemupes ļaudis pulcējās tautas namā un kopā ar feinajiem Vērgales muzikantiem Arvi un Aivaru nodancoja visu nakti.
     Paldies visiem, kuri bija kopā Ziemupes svētkos un uz tikšanos nākamajā gadā!  
     Piebilde - Projekts "Kultūra sākas no mazmājiņas" saņēma daļēju  Pāvilostas novada kultūras un izglītības projektu konkursa finansējumu.

Vita Braže
 
Foto: V. Braže, D. Vītola
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
« Atpakaļ