Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

„Kustības misija”

„Kustības misija”

19.04.2016
  
  Pasākums tika plānots un organizēts Pāvilostas novada jauniešiem ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu izpratni par migrācijas un bēgļu jautājumiem, kā arī  veicināt izpratni par kultūru daudzveidību.
    Pasākuma laikā tika apskatītas trīs dažāda rakstura filmas no atšķirīgiem skatu punktiem. Bērni un jaunieši iepazinās ar bēgļu/migrācijas jautājumiem caur jauniešiem saprotamu kanālu (filmu) un jauniešiem radās savs viedoklis par migrācijas un bēgļu jautājumiem, kurš tika izrunāts diskusijās pēc filmas. Pasākumā piedalījās, filmas skatījās un diskutēja bērni un jaunieši.
   Paldies Annas Lindes fondam par iespēju īstenot filmu vakaru ar diskusiju par filmu saturu un migrācijas/bēgļu jautājumu aktualitātēm sabiedrībā.
Pasākuma laikā gūtās atziņas:
  • Mēs baidāmies no situācijas, kas var rasties, pieļaujot bēgļu izmitināšanu Latvijā.
  •  Baidoties no situācijas, kura pašreiz norisinās bēgļu dzimtajās mājās, viņi reizēm neapdomīgi dodas labākas dzīves meklējumos.
  • Cik bieži mēs nenovērtējam to, kas mums ir dots un, kas mums pieder!
  •  Mēs varam būt pateicīgi par savu ģimeni, darbu un ēdienu, kuru varam likt galdā.

Projekta koordinatore
Sintija Spriņģe
Biedrība „No idejas līdz attīstībai”
 
Papildus informācija par projektu un Annas Lindes fondu
    Projektu finansiāli atbalsta "Annas Lindes fonds starpkultūru dialogam", kas dibināts 2005. gadā ar mērķi sniegt cilvēkiem iespēju strādāt kopā, lai veicinātu starpkultūru dialogu un izveidotu EuroMed reģionu par telpu, kurā valda sadarbība, mobilitāte un miers.
     Annas Lindes fonds apvieno aptuveni 4000 organizācijas no 43 valstīm. Tajā darbojas gan nevalstiskās organizācijas, gan universitātes, asociācijas, sabiedriskās iestādes, bezpeļņas organizācijas, pašvaldības un uzņēmumi. Veicinot starpkultūru dialogu Annas Lindes fonds atbalsta iniciatīvas starp EuroMed valstīm kultūras, zinātnes un sociālajā jomā, veicina labāku saprašanos starp cilvēkiem, reliģijām un ticībām, cenšas izskaust stereotipus, ksenofobiju un rasismu un aizstāv cilvēktiesības un demokrātiju.
    Kopš 2008. gada Annas Lindes fonda Latvijas biedrorganizāciju tīklu koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Informācija par programmu 
http://www.annaslindesfonds.lv/. 

 

« Atpakaļ