Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Pāvilostas novada dejotāji piedalās skatē

Pāvilostas novada dejotāji piedalās skatē

14.04.2016
    10. aprīlī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notika Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu skate, kurā piedalījās 24 jauniešu, vidējās paaudzes un senioru tautas deju kolektīvi no Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules un Vaiņodes novadiem un Liepājas pilsētas. Skates mērķi saskaņā ar nolikumu ir noteikt Kurzemes vēsturiskā novada deju svētku un tautas deju ansambļu svētku repertuāra un koprepertuāra apguves līmeni, izvērtēt katra deju kolektīva sniegumu, piešķirot tam kvalitātes pakāpi, un noteikt svētku dalībniekus. Kolektīvi skatē izpildīja divas dejas no grupas obligātā repertuāra – vienu izlozes deju un vienu deju pēc izvēles. Šogad dejotājiem bija sagatavots nebijis pārsteigums – pirmo reizi kolektīvi izlozes deju uzzināja tikai skates norises dienas rītā.
     Dejotājus pēc dažādiem kritērijiem vērtēja žūrija - Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa kolektīvu virsvadītāja Ramona Irbe, Saldus deju apriņķa kolektīvu virsvadītāja Santa Laurinoviča, Bauskas deju apriņķa kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne, Liepājas deju apriņķa kolektīvu virsvadītājs un Kurzemes Deju svētku mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, kā arī žūrijas priekšsēdētāja Tukuma deju apriņķa kolektīvu virsvadītāja un Kurzemes deju svētku mākslinieciskā vadītāja Zanda Mūrniece.

     Pāvilostas novadu šogad Liepājas apriņķa tautas deju kolektīvu skatē pārstāvēja Pāvilostas VPDK “Mārsils” un Vērgales VPDK “Vērgalīte”.
    Vērgales pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” vadītājas Kristīnes Jaunbrūnas vadībā skatē ieguva I pakāpi. Vērīgā žūrija kolektīvu D grupā novērtēja ar  54,33 punktiem no maksimālajiem 60 punktiem.  Kolektīva vadītāja skates dienas rītā izlozēja horeogrāfa, Liepājas deju apriņķa virsvadītāja Jāņa Purviņa deju “Kāzu goda solis”, bet kā izvēles deju kolektīvs izvēlējās “Visam cauri iet”, kas arī ir J. Purviņa veidotā  horeogrāfija. Kā atzina dejotāji, satraukums bija liels, bet rezultāts ir ļoti labs, abas dejas ir ļoti skaistas un iemīļotas jau. Tās noteikti tiks iekļautas arī nākamajos koncertos. 
     Savukārt Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils” vadītāju Daigas Cābeles un Eināra Vārsberga vadībā kā izvēles deju žūrijai atrādīja deju “Induļa žigliņš”. Dejas horeogrāfe Bauskas deju apriņķa kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne īpaši paslavēja Pāvilostas deju kolektīvu “Mārsils” par vislabāk Latvijā un līdz šim redzēto dejas sniegumu. Bet kā izlozes deju mārsilieši skates rītā izlozēja deju “Tēvis, tēvis, tais’ man laivu”  Guntas Skujas horeogrāfijā. Šajā gadā deju kolektīvs “Mārsils” gan no kompetentās žūrijas puses, gan no citu kolektīvu vadītājiem saņēma daudz labu vārdu un uzslavu par kolektīva izaugsmi un sniegumu. Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu skate Pāvilostas kolektīvam vainagojās ar iegūto I. pakāpes diplomu E grupā, iegūstot 44,5 punktus no maksimālajiem 50 punktiem.
      Pēc skates abi Pāvilostas novada vidējās paaudzes deju kolektīvi gatavosies dalībai Kurzemes deju svētkos “Pašā jūras vidiņā”, kas notiks Liepājā, 18.jūnijā, un tajā piedalīsies 96 deju kolektīvi no Kuldīgas, Ventspils, Talsu, Saldus, Liepājas un Tukuma deju apriņķiem, kā arī viesi  - Tautas deju ansambļi no Jelgavas, Valmieras, Tukuma un Rīgas.
 
VPDK “Vērgalīte” dalībniece Ieva Skābarde,
sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova
 
Saistītie raksti  un foto www.liepajniekiem.lv  un www.rekurzeme.lv
 
Foto: Sabīne Linde, Silvija Leja
 
 
Vērgales VPDK "Vērgalīte" dejo deju "Kāzu goda solis"
Vērgales VPDK "Vērgalīte" dejo deju "Visam cauri iet"
Pāvilostas VPDK "Mārsils" dejo deju "Tēvis, tēvis, tais' man laivu"
Pāvilostas VPDK "Mārsils" dejo deju "Induļa žigliņš"
 
 

 

« Atpakaļ