Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

"Mēs esam un būsim tie labākie…"

"Mēs esam un būsim tie labākie…"

02.05.2016
   30. aprīlī Melngaiļa koncertzālē notika Liepājas reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu audzēkņu festivāls - koncerts "Mēs esam un būsim tie labākie…".
    Jau piekto gadu Liepājas mūzikas vidusskolā notika festivāls, kurā piedalījās jaunie vijolnieki un čellisti no Liepājas reģiona mūzikas skolām, viņu vidū arī Pāvilostas Mūzikas skolas skolotājas Daces Bērznieces vijoļspēles 2. klases audzēkne Madara Brēdiķe, 3. klases audzēkne Gabriela Vagotiņa- Vagule un 5. klases audzēkne Elīna Freidenfelde. 
      Koncertā kā solisti uzstājās visu vecumu audzēkņi. Solistu repertuārs ļoti plašs un daudzveidīgs - koncertā skanēja gan ļoti pazīstami un populāri skaņdarbi, gan Liepājā vēl neskanējuši opusi. Festivāla noslēgumā uzstājās apvienotais reģiona stīgu instrumentu orķestris. Tajā kopā muzicēja 40 jaunie vijolnieki un čellisti no Liepājas, Aizputes, Nīcas, Saldus, Skrundas un Pāvilostas. Stīgu orķestrim raksturīgo skanējumu spilgti atklāja baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc orķestra repertuārā skanēja itāļu baroka spožāko pārstāvju A. Vivaldi un Dž. B. Sammartīni Simfonijas. Arī romantisma laikmets tika pārstāvēts ar divām kompozīcijām - J. Rafs Kavatīne un P. Čaikovska Kamarinskaja. Festivāla orķestri vadīja Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas skolotāja Beata Zariņa-Blaščinska.
      Liels paldies Dacei Bērzniecei par audzēkņu sagatavošanu festivālam un paldies vecākiem, ka atbalstījāt savus bērnus. Jūsu interese un klātbūtne bērnam ir ļoti svarīga – tā viņš iegūst apstiprinājumu, ka ir savu vecāku intereses un mīlestības vērts!
 
Pāvilostas Mūzikas skolas direktore
Inga Šnore
 
Foto: I. Šnore
 
(pirmā no kreisās) Pāvilostas Mūzikas skolas skolotājas Daces Bērznieces vijoļspēles 2. klases audzēkne Madara Brēdiķe,
3. klases audzēkne Gabriela Vagotiņa- Vagule un 5. klases audzēkne Elīna Freidenfelde.
 
 

 

« Atpakaļ