Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Koncertu skolu jaunatnei “RADĪŠANAS NOSLĒPUMI”

Koncertu skolu jaunatnei “RADĪŠANAS NOSLĒPUMI”

02.05.2016
    Koncertu apmeklējums Mūzikas skolas audzēkņiem nav tikai izklaide, tā ir viena no mācību procesa nepieciešamām sastāvdaļām. Viņi dzird māksliniecisko izpildījumu un mūzikas instrumentu iespējām, iepazīstas ar komponistu daiļradi, klausās, analizē, kļūst izglītotāki un mācās uzvesties koncertos. 
    Tādēļ 27. aprīlī skolotājas Anitas Ceras klavierspēles audzēkņi devās uz Liepājas jauno koncertzāliLielais Dzintars”, lai klausītos koncertu skolu jaunatneiRADĪŠANAS NOSLĒPUMI”. Koncertā skanēja komponista Riharda Dubras Trešais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim (fragmenti) Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā.
     Slavenais latviešu klarnetists Egīls Šēfers iztaujāja komponistu Rihardu Dubru par dažādiem komponistu būšanas noslēpumiem – kā rodas skaņdarbs, kā ideja pārtop mūzikā, kā notiek komponēšana. Bija iespēja skatīties, kā daudzās notis uz papīra pārvēršas mūzikā – kā sāk skanēt 3. Liepājas koncerts. Tika rādīti videofragmenti no Latvijas Nacionālā baleta iestudējuma "Trīs tikšanās".
 
Pāvilostas Mūzikas skolas direktore Inga Šnore

 

« Atpakaļ