Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

„ČABRAKI” piedalās folkloras kopu sarīkojumā

„ČABRAKI” piedalās folkloras kopu sarīkojumā

17.03.2015
    12.martā Vērgales pamatskolas folkloras kopa „ČABRAKI”, skolotājas Maritas Kalējas vadībā, piedalījās Lejaskurzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojumā – skatē, kas notika Liepājas Olimpiskā centra Tango zālē.
    Pirms skates visi folkloras kopu dalībnieki pulcējās vienuviet, lai piedalītos radošajās darbnīcās, kuras tēma bija „Sapos mani Dziesmusvētkiem”. Uz liela formāta lapas bija uzzīmēts tautu meitas siluets, kuru bērni ar krāsu un aplikāciju palīdzību izdaiļoja. Vērgales skolēni savu tautu meitas tērpu veidoja līdzīgu savas kopas tautas tērpam. Iznāca skaisti!
    Tālāk sekoja divu stundu gara rotaļu programma „Rotaļu raksti”, kurā piedalījās visas Lejaskurzemes kopas – Liepājas „Ķocis”, Bārtas „Bārtenieki”, Krotes „Traistēni”, Kalētu „Vārtava”, Rucavas „Ķocītis”, Gramzdas „Jmītis”, Aizputes „Misiņkalns”, Liepājas 15.vidusskolas „Akmentiņi”, Liepājas „Sudrabine”, Nīcas „Nīca”, Liepājas „Solniško”, Priekules „Priecele”, Grobiņas „Dzērvīte” un Vērgales „Čabraki”. Pēc nelielas atpūtas folkloras kopas uzstājās individuāli, lai parādītu programmu „Mantojums”. „Čabraku” stāsts bija par Ziemupi un ziemupniekiem, izskanēja Ziemupē savulaik pierakstītas tautas dziesmas, stāsti par ziemupniekiem agrāk un tagad, par dzīvi Ziemupē, bet noslēgumā žūrijai un skatītājiem izskanēja uzaicinājums ciemoties Ziemupē!
    Folkloras kopas vērtēja žūrija 4 cilvēku sastāvā. Vērgales pamatskolas folkloras kopa ieguva 2.pakāpes diplomu Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojumā – skatē, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
 
Vita Braže
 
Foto V.Braže
 

 
 
 

 

« Atpakaļ