Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Pāvilostnieki uzlec līdz pirmajai pakāpei!

Pāvilostnieki uzlec līdz pirmajai pakāpei!

31.03.2015
      28. martā Liepājā norisinājās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju kolektīvu atlases skate deju lielkoncertam „Līdz varavīksnei tikt”. Skates mērķis bija noskaidrot dalībniekus deju svētkiem, kas šovasar notiks Rīgā.
     Piedalīties šajā skatē mums bija liels izaicinājums, jo izveidot un sagatavot 3 deju kolektīvus no 120 skolēniem, kuri mācās Pāvilostas vidusskolā, obligātajam skates repertuāram nav vienkārši. Vēl jo lielāks prieks un ovācijas pārņēma dejotājus uzzinot, ka visi kolektīvi ir saņēmuši I pakāpes diplomus.
     1.– 4. klašu deju kolektīvs ieguva 41,5 punktus. Mazie dejotāji turējās drosmīgi un pārliecināti, kaut arī daudziem šī bija pirmā lielā uzstāšanās un pirmā skate viņu mūžā. Par drosmi īpašu paldies vēlamies pateikt Samantai Zvejai, kura vēl nemācās skolā, kā arī mūsu solistiem Emīlam Kurčanovam un Agatei Štokmanei par pārliecinošu solo izpildījumu dejā „Labrītiņ, rītiņā”. Maksimālo punktu skaitu kolektīvs ieguva par jaunajiem tērpiem, kurus finansēja Pāvilostas novada pašvaldība.
      3. – 6. klašu deju kolektīvs ieguva 42,7 punktus. Šim deju kolektīvam pārliecība par to, ko viņi dara, ir redzama jau pa gabalu. To redzēja un novērtēja arī žūrija. Deja „Rupmaizkukulis” izpelnījās žūrijas augstāko novērtējumu un dejas autores Indras Ozoliņas uzslavas. Paldies Mikam Vīgantam par izturību, neskatoties uz traumēto kāju, viņš dejoja ar pilnu atdevi un no visas sirds.
      5. – 9. klašu deju kolektīvs ieguva 43,2 punktus. Žūriju pārsteidza kolektīva košais izskats, pateicoties tērpiem ieguvām maksimālo punktu skaitu. Ar augstiem punktiem tika novērtēta arī deju izpildījuma precizitāte un emocionālais izpildījums. Lielu paldies vēlamies pateikt Adīnei Gūtmenei, kura visu laiku ir bijusi kopā ar kolektīvu, bet šoreiz kājas traumas dēļ tikai turēja par mums īkšķus, un Evitai Lazukinai, kura piekrita pēdējā brīdī mums izpalīdzēt un aizstāt Adīnes vietu deju skatē.
     Paldies gribam pateikt tautisko zeķu adītājām Veltai Vaškus, Gitai Mackēvičai, Ildzei Balodei, Elīnai Hornai un Silvai Vārsbergai, kā arī dejotāju mammām, kuras palīdzēja uzpost mūsu bērnus.
 
Daiga un Einārs
 
Foto: A.Zamarīte un R.Jance
1.– 4. klašu deju kolektīvs
3. – 6. klašu deju kolektīvs
5. – 9. klašu deju kolektīvs
 
 

 

« Atpakaļ