Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Turpinās „Grāmatu starts”

Turpinās „Grāmatu starts”

30.03.2015
    Sestdienas rītā, 28.martā, ir pienākusi nākamā tikšanās reize bibliotēkā ar mazajiem lasītājiem. Šajā reizē iepazinām grāmatiņas par Lieldienām,  rotaļājāmies, kā arī radoši strādājām.
   Šoreiz mums bija jauks notikums - esam saņēmuši dāvanas, ko atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība par lasīšanas veicināšanas programmas „Grāmatu starts” īstenošanu  bibliotēkā . Katrs trīsgadnieks, kurš ar vecākiem iesaistās šajā programmā,  saņēma dāvanu komplektu - mugursomiņu, mīksto rotaļlietu „Pūce”, M. Cielēnas  grāmatu „Nāriņas pidžama”, krāsojamo grāmatu un vecāku informatīvo materiālu par šo programmu. Šī projekta logo ir Pūcīte, tāpēc arī uz somiņām ir attēlota tieši Pūcīte.
    Par lasīšanas veicināšanas programmu „Grāmatu starts” lūdzu izteikt savu viedokli  Mārtiņa mammai: „28.mārtā plkst. 10.30 sarunāta otrā tikšanās reize, bibliotēkā, bērniem, kuriem šogad paliks 3 gadi, jeb jau ir 3 gadi. Mārtiņš arī ir trīsgadnieks, tātad - ielūgts! Pirmajā reizē, tik tiešām, kopā izpētījām telpas, iepazināmies, kas tā bibliotēka tāda ir?
    Šoreiz jau Mārtiņš, nespēja sagaidīt, kad būs jādodas uz bibliotēkas pasākumu! Ieejot iekšā, veikli noģērbās un jautāju, vai drīkst iet lasīt grāmatiņas? Bērnu telpa ir tik interesanta! Mārcis vairāk pārņemts ar grāmatām, bet, kam grāmatas vēl tikai kļūst par draugiem, arī tie var atrast sev nodarbi – mantiņas, pufi, draugi, rotaļas, mūzika!
     Pirmajā reizē bērniņi bija kautrīgāki un tikšanās aplī runāja mammas un tēti vien! Šoreiz jau bērni bija brīvāki un komunikablāki. Neiztika arī bez pārsteigumiem – dāvanas!!! Bērni tika pie skaistām mugursomām  - Pūcītēm, pie mīkstās mantiņas Pūcītes (Mārtiņš šo mantiņu nēsā līdz visur gan mašīnā braucot, gan gulēt ejot, gan ikdienā rotaļājoties – Pūcītim ir jābūt blakus). Un, protams, dāvanā bija arī grāmatiņas - krāsojamas un lasāmas.
     Bērniem ik reiz ir kāds radošais darbiņš, šoreiz veidojām vīriņu un matu vietā sējām zālīti. Nu uzdevums kopt vīriņu, lai zālīte aug. Dienu pēc pasākuma Mārcim bija vilšanās par to, ka zāle neaug tik ātri kā vēlētos. Bet arī te ir ko mācīties – pacietību!
Bērni ar prieku izvēlas grāmatas, ko nest mājās lasīt.
   Man kā mammai šis projekts patīk, jo bērni socializējas vienaudžu vidū, ir patīkams, pasākums, kurā caur rotaļām bērni iemācās mīlēt grāmatas, kas mūsdienu vidē tā vien liekas lēnām zūd.”
    Paldies par atsaucību Vinetai Zaļkalnei un pārējiem vecākiem un protams maniem jaukajiem bērniņiem.

Nākamā tikšanās reize 9.maijs plkst.10:30!

 

 
Zane Arāja un Mairita Vītola
 
 Foto: Elīna Horna
 
 
 

 

« Atpakaļ