Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Zvejnieku svētki Pāvilostā aizvadīti

Zvejnieku svētki Pāvilostā aizvadīti

17.07.2015
    Tradicionāli jūlija mēneša otrajā sesdienā Pāvilostā tiek svinēti Zvejnieku svētki. Šogad šos publikas mīlētos un apmeklētos svētkus svinējām 11.jūlijā.
     Lai gan laiks sestdienas rītā biedēja gan svētku organizatorus, gan apmeklētājus, tomēr ap pusdienlaiku jau lietus bija mitējies un svētki varēja notikt ar pilnu jaudu.
    Jau pulksten 6:00 no rīta Sakas upē lejā pie vidusskolas notika makšķerēšanas sacensības. Pierādīt savu makšķerēšanas talantu  bija sanākuši septiņi dalībnieki gan no Pāvilostas novada, gan arī no tuvējiem kaimiņu novadiem. Pirmā vieta kategorijā "lielākā zivs" pašu novadniekam - Aivaram Sprudzānam (0,352), otrā - Broņislavam Vītoliņam (0,302kg), bet trešā - Pēterim Svaram (0,247kg). Savukārt kategorijā "lielākais loms" pirmā vieta - Andrim Razmam (1,418 kg), otrā - Pēterim Svaram (1,015kg), bet trešā - Aldim Juškevicam (0,665kg).
    Kamēr vieni spraigi vicināja makšķeres, lai saķertu pēc iespējas vairāk un lielākas zivis, citi pulcējās svētku tirdziņā, kurā pārsteidza preču dažādība un daudzviedība. Varēja iegādāties gan kādu suvenīru par piemiņu no Zvejnieku svētkiem, gan kādu mājražojumu, kā arī tirgotāji bija padomājuši arī par vēdera un dvēseles prieku.
     Pašiem mazākajiem svētku svinētājiem SIA „ANNELS” piedāvāja piepūšamās un izklaides atrakcijas. Kā arī tradicionāli bija iespēja izvizināties ar kuģīti pa Sakas upi. Savukārt sporta klubs „BANDAVAS STRĒLNIEKI” aicināja visus gribētājus uz kultūrvēsturisku izklaidi - loku šaušanu.
     Bet pulkstens 11:00 Pāvilostas kapsētā notika atceres brīdis pie Piemiņas akmens „Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps
jūras dzelmē”
. Bet centrā pie tūrisma informācijas centra koncertu sniedza kapela „Rumbas kvartets”. Skatītājiem tik ļoti koncerts iepatikās, ka pēc koncerta tika izpirkti visi "Rumbas kvarteta" kompaktdiski. Arī pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja un laivu mājas notiekošās radošās darbnīcas "Jūras mezgli" tika publikas plaši apmeklēti un viesiem šķita interesanti iemēģināt roku dažādās zvejniecības nodarbēs.
    Pludmalē valdošā stiprā vēja dēļ, Normunda Jakušonoka un Kaspara Tīmaņa dueta „Karakums” koncerts tika pārcelts pļaviņā pie kroga "Āķagals". Bet tas netraucēja daudzajiem svētku viesiem baudīt populāro mākslinieku sniegumu un liepājnieku "Z–Dance Studio" priekšnesumu „Baltijas jūras pirāti.
Bet pēcpusdienā kā katru gadu ostā svētku ietērpā pulcējās Pāvilostas laiviņas un kuģi, lai svinīgi pēc kapteiņa pavēles dotos svētku parādē. Laivu un kuģu parādes pavadīts Pāvilostā ieradās pats jūras valdnieks Neptūns, kurš sveica visus klātesošos ar svētku uzrunu. Bet pēc tam Neptūna izaicināti visi interesenti  varēja piedalīties sporta spēles, šoreiz gan tikai virves vilkšanā. Savus spēkus smagās virves vilkšanā iemēģināja gan lielie, gan mazie sportisti.
    Vakarpusē saules un vēja nogurdināti daudzi Zvejnieku svētku svinētāji pulcējās Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē, kur atskanēja Jūras valdnieka apsveikums un Latvijā tik ļoti populārās grupas "Keksi" koncerts. Savukārt jautros dančos griezties varēja zaļuballē kopā ar gurpām „Vēja radītie” un „Novadnieki”. Bet naksnīgās Pāvilostas debesis pusnaktī iekrāsoja svētku salūta gaismas. 
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Saistītie raksti www.rekurzeme.lv un foto
 
Foto: V.Kurčanovs, I.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 

 

« Atpakaļ