Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

PAPILDINĀTS!!! Pāvilostnieki dodas uz Dziesmu un deju svētkiem!

PAPILDINĀTS!!! Pāvilostnieki dodas uz Dziesmu un deju svētkiem!

07.07.2015
    Valdot lielam satraukumam un pacilātam emocijām, pirmdienas vēlā pēcpusdienā Pāvilostas kultūras nama 1.-4.klašu, 3.-6.klašu un 5.-9.klašu tautisko deju kolektīvi devās uz Rīgu, lai piedalītos XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
    Bērniem saliekot ceļa somas svētkiem izrotātajos autobusos un atrodot savu sēdvietu, kolektīvu vadītāji Daiga Cābele un Einārs Vārsbergs aicināja visus dejotājus pirms garā ceļa uz kopīgu  danci par godu Pāvilostai, svētkiem un vecākiem, kuri tik pat satraukti un emociju pārņemti pavadīja savas atvases uz Rīgu. Dejas ritmos savijoties draudzīgā kamolītī, dejotāji, kolektīvu vadītāji un vecāki kopīgi uz atvadām vēl nodziedāja Pāvilostas himnu. Bet tad gan bija laiks kāpt autobusos, lai dotos ceļā. Neiztika arī bez atvadu asarām, mīļiem apskāvieniem un laba vēlējumiem.
    Jau vēlā vakarstundā visi trīs autobusi pilni somām un dejotājiem ieradās Rīgā. Iekārtojoties pa klasēm, kuras nu nedēļu dejotāji sauks par mājām, un izkrāmējot mantas, vakars pienāca nemanot. Bija iestājusies nakts, kad visi dejotāji devās gulēt, jo no rīta jau plkst.8:00 bija jābūt lielajā Daugavas stadionā uz pirmo mēģinājumu.  
    Otrdienas agrais rīts tika pavadīts mēģinājumos Daugavas stadionā, bet pēc tam 1.-4.klašu deju kolektīvs devās ekskursijā uz Rīgas radio un televīzijas torni. Arī vēlākā pēcpusdienā 3.-6.klašu deju kolektīvs apmeklēja radio un televīzijas torni. Savukārt 5.-9.klašu deju kolektīvs visu dienu bija mēģinājumos.
  Fotogalerijās piedāvājam ieskatīties Dziesmu un deju svētku notikumos!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Noslēgušies  XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
  
    Svētkos piedalījās 38 tūkstoši dalībnieki, kuru skaistā  bija Pāvilostas novada  66 dalībnieki no  četriem kolektīviem:
Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4.klašu tautas deju kolektīvs,
►Pāvilostas pilsētas kultūras nama 3.-6.klašu tautas deju kolektīvs,
►Pāvilostas pilsētas kultūras nama 5.-9.klašu tautas deju kolektīvs,
►Vērgales pamatskolas folkloras kopa „Čabraki”.
 
     Sirsnīgs paldies ikvienam svētku dalībniekam par ieguldīto darbu, atbildību deju lieluzveduma koncerta  „Līdz varavīksnei tikt ” un folklotas kopu programmā „Riti raiti”, kā arī Vērmanes dārza burvīgā burziņā un rotaļu rakstos pie Brīvības pieminekļa.Paldies visiem dalībniekiem par izturību, pacietību , sapratni, prieku ,enerģiju, emocijām... paldies par jauki kopā pavadītu svētku nedēļu Rīgā.
    Īpaši liels paldies kolektīvu vadītājiem- Daigai Cābelei, Eināram Vārsbergam, Maritai Kalējai par ieguldīto darbu, gatavojot kolektīvus svētkiem, entuziasmu, par darbu mēģinājumos , svētku laikā.
     Paldies vecākiem – pavadošajām personām, kuri uzņēmās šajā nedēļā rūpēties par visiem mūsu novada svētku dalībniekiem – Rudītei Jancei, Antai Zamarītei,Maritai Kurčanovai, Dacei Bērzniecei, Gunitai Skarai. Paldies par Jūsu ieguldīto darbu un izturību!
    Paldies šoferiem: Egdaram Kuplajam,Rolandam Varkalim,Ilmāram Baltaiskalnam, Arkādijam Semenkovam.
    Visu dalībnieku vārdā paldies novada pašvaldībai par atbalstu Dziesmu un Deju svētkos!
     Lai svētku laikā gūtās emocijas, kuras ne vienmēr var izteikt vārdos, bet sajust ar sirdi, saglabājas līdz 2020.gadam -nākošajiem Dziesmu un Deju svētkiem! 
 
Silvija Leja,
metodiķe izglītības un kultūras jomā, novada svētku koordinatore
 
Foto: M.Kurčanova, A. Zamarīte, M. Kalēja, S.Leja, D.Bērzniece, E.Vārsbergs, R.Jance
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
« Atpakaļ