Svētdiena, 14.04.2024
Strauja, Gudrīte

Pāvilostas vidusskolas Popiela 2015

Pāvilostas vidusskolas Popiela 2015

18.02.2015
      Pāvilostas vidusskolā, Valentīndienas priekšvakarā notika ilgi gaidītā Popiela, kurā skolēni centās atdarināt  izvēlēto mūzikas mākslinieku vai  grupu. Bija patīkami vērot, cik radoši katrs Popielas dalībnieks spēja pievērsties šim procesam.
    Skolēni sadarbojās grupās, kurās bija pārstāvji gan no dažādām klasēm, gan dažādiem vecumiem. Vairāku nedēļu gatavošanās procesā, dalībnieki mācījās sastrādāties savā starpā, respektēt viens otra viedokli, mobilizēties izvēlētam mērķim, rast risinājumus atdarināmā klipa realizēšanai, organizēties kopējiem mēģinājumiem un pieņemt lēmumus par izmantojamiem aksesuāriem un tērpiem. Tās ir svarīgas prasmes labam komandas darbam. Arī vecāku atbalsts un iesaistīšanās šajā procesā ir svarīgs. Tas palīdz uzdrošināties!
    Katru priekšnesumu vērtēja žūrija, kas pirms Popielas bija iepazinusies ar oriģinālajiem atveidojamo grupu un mākslinieku video materiāliem. Popielas žūrijā bija skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji - Kristaps Klaks un Terēze Cābele, Pāvilostas novada TIC direktora vietniece Zaiga Uzare un Pāvilostas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova. Visi priekšnesumi tika sadalīti divās grupās: 1.-6.klašu vecuma grupā un 7.-12.klašu grupā, savukārt priekšnesums tika vērtēts šādās pozīcijās - atbilstība tēlam, atbrīvotība, telpas izjūta, kontakts ar publiku un priekšnesuma asprātība, atraktivitāte, oriģinalitāte.  Žūrijas darbs nebija viegls, bet tas tika paveikts atbildīgi.
    Rezultāti bija šādi:
►1.-6.klašu grupā atzinību saņēma atdarinātājas no grupām „Abba” un „Shakira”, savukārt 3.vietu ieņēma grupas „Boney M” dalībnieki, 2.vietā ierindojās Dons ar dziesmu „Ja tu man esi”, bet godpilno 1.vietu un skatītāju simpātijas nomināciju saņēma „Buranovskiye Babushki”, kuri pēc publikas pieprasījuma Popielas noslēgumā atkārtoja savu priekšnesumu.
►7.-12.klašu grupā 3.vietā ierindojās grupa „Mark Ronson and he friends”, 2.vieta grupai „2Fab4U”, bet godpilno 1.vietu ieņēma grupa „D.M.A. Crew”.
     Arī jauniešu biedrība NILA bija nolēmusi pasniegt savu simpātijas balvu, ko saņēma grupa „D.M.A.Crew”.
    Pēc diplomu izsniegšanas katrs Popielas dalībnieks tika sagaidīts mūzikas stundu kabinetā, kur viņus gaidīja apelsīni, pīrādziņi konfektes, kā arī lielā kliņģera ēšana un piparmētras tējas dzeršana, ko sarūpēja skolas saimnieces. Paldies viņām!
     Visos priekšnesumos Popielā kopā darbojās gandrīz 50 Pāvilostas vidusskolas skolnieki.
    Izsniedzamo diplomu mākslinieciskā noformējuma autore šogad bija Samanta Barsukova, kura arī bija galvenā scenārija autore Popielai. Viņas lielākā palīdze scenārija veidošanā bija Kristiāna Šeiko. Viena no meitenēm iejutās Martas Ritovas, otra Samantas Tīnas lomās. Ieceres realizēšanā bija vajadzīgi arī tādi viesi, kā „Nils Ušakovs” un viņa miesassargi  - viņu tēlā iejutās Krista Ziemele, Lieņe Šķila (Popielas afišas autore), Una Stendze, arī „Liene Kendy”, kuru atveidoja Annija Ansone.
   Atbildīgākais amats Popielas laikā bija Elvim Vīgantam, kura pārziņā bija mūzikas apkopošana, atskaņošana un visa pasākuma apskaņošana. Vakara gaitā Jānis Štokmanis pārņēma savā ziņā diskotēkas vadīšanu.
       Paldies visiem dalībniekiem viņu vecākiem, draugiem, kuri atbalstīja šo pasākumu ar savu ierašanos un bērnu gatavošanās procesā.
 
Marita Rolmane
 
Foto: M.Rolmane
 
 
 

 

« Atpakaļ