Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Mūsu dalība Grega festivālā

Mūsu dalība Grega festivālā

14.12.2015

Formas sākums

Formas beigas

Formas    9.decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jeb Gaismas pilī notika pasaulslavenās bērnu grāmatas, nu jau desmitās «Grega dienasgrāmatas» prezentācija, kurā piedalījās grāmatas autors Džefs Kinnijs.
   Džefs Kinnijs ir interneta spēļu veidotājs un karikatūrists, bet viņa grāmatu sērija «Grega dienasgrāmata» (Diary of Wimpy Kid) kopš pirmās grāmatas iznākšanas 2007. gadā kļuvusi par New York Times bestselleru.  Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmata”  šobrīd pasaulē izdota vairāk nekā 164 miljonos eksemplāru un tulkota daudzās valodās, padarot viņu par pasaulē slavenāko mūsdienu bērnu rakstnieku. Ar šo grāmatu autors pagaidām noslēdz desmit grāmatu sēriju par Grega piedzīvojumiem un tās pasaules tūres ietvaros apmeklēja 15 pilsētas piecos kontinentos, tostarp arī Rīgu.
    Pasākumā bija sapulcējušies vairāki simti bērnu un pieaugušie no visiem Latvijas novadiem. No Pāvilostas piedalījās – Marta Zamarīte, Gabriela Vagotiņa-Vagule un Rainers Zamarītis.
    Grāmatas autors klātienē pastāstīja, kā top viņa grāmatas- komiksi, lai uzrakstītu vienu grāmatu ir vajadzīgi apmēram 350 komiksi. Stāstīja par ceļojuma iespaidiem pasaules tūrē un kā katrā vietā sauc “Grega dienasgrāmatu” .
      Bērnu atsauksmes par šo pasākumu - „Man ļoti šis pasākums patika, jo bija iespēja iepazīties ar fantastisku rakstnieku. Visvairāk patika tas, ka rakstnieks Džefs Kinnijs stāstīja, kā top viņa dienasgrāmatas, un priecājāmies par to, ka desmitā grāmata nebūs pēdējā.”
    Lielu paldies sakām atsaucīgajam tētim - Guntaram Zamarītim, kurš mūs aizveda uz Liepāju, lai mēs nokļūtu Grega festivālā Rīgā.
 Šo pasākumu var noskatīties portālā straume.lmt.lv/gregadienassgrāmata. un šeit.
 
Mairita Vītola
 
Foto: M.Vītola
 
 

 

« Atpakaļ