Piektdiena, 19.04.2024
Vēsma, Fanija

"Vērgalīte" piedalās deju lielkoncertā Ogrē

"Vērgalīte" piedalās deju lielkoncertā Ogrē

11.12.2015
     Sestdien, 5.decembrī, Ogres Kultūras centrā norisinājās vērienīgs deju kolektīvu lielkoncerts "Griezies, griezies, atgriezies", kurā piedalījās arī Vērgales pagasta vidējās paadzes deju kolektīvs "Vērgalīte".
      Tautas deju lielkoncertu "Griezies, griezies, atgriezies" Ogres Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti" rīko jau ceturto reizi, bet "Vērgalīte" koncertā piedalījās trešo reizi.
      Pirmo reizi koncerts notika 2009.gadā, un tā mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar dažādu Latvijas novadu tautas deju kolektīvu izpildītajām orģināldejām, iegriežoties vai atgriežoties kādā noteiktā laika posmā un uzsverot horeogrāfu ieguldījuma nozīmīgumu latviešu tautas nemateriālās kultūras mantojumā un nacionālās pašapziņas celšanā. 
Šogad lielkoncerts bija veltīts diviem izciliem latviešu deju horeogrāfiem – Ingrīdai Saulītei un Uldim Šteinam –, kuriem šogad aprit nozīmīga dzīves jubileja.
     "Mēs, dejotāji, labprāt jums piešķirtu visas pasaules ordeņus un medaļas par jūsu ieguldījumu dejas mākslas attīstībā, bet šodien varam tikai pateikt paldies," sacīja vidējās paaudzes deju kolektīva "Raksti" vadītājs Edgars Tabors, pasniedzot abiem jubilāriem Pateicības par ieguldījumu Ogres novada un visas Latvijas tautas dejas mākslas saglabāšanā un attīstībā.
    Jubilāriem un skatītājiem koncertā bija iespēja baudīt 15 kolektīvu sniegumu. Jaunas un vecas, nopietnas un draiskas dejas izdejoja DK "Bramaņi", VPDK "Dižbramaņi", TDA "Vektors", VPDK "Vektors", TDA "Gatve", VPDK "Gatve-Otrā iespēja", DA "Daiļrade" no Rīgas, VPDK "Vērgalīte" no Vērgales, TDA "Rucavietis" no Liepājas, VPDK "Zeperi" no Līgatnes, TDA "Kalve" no Jelgavas, VPDK "Talsu kurši" no Talsiem, DA "Pūpolītis" no Lielvārdes un TDA "Ogre" un VPDK "Raksti" no Ogres.
 
Ieva Skābarde
 
 

« Atpakaļ