Svētdiena, 25.09.2022
Rauls, Rodrigo

Ar mīlestību no Ukrainas!

Ar mīlestību no Ukrainas!

19.08.2015
    Lai gan vasaras mēnešos Pāvilosta ar savu mazpilsētas šarmu vilina daudz atpūtnieku, dabas un klusuma mīļotāju, augusta mēneša vidū Pāvilostā bija sabraukuši neparasti daudz viesu. Kā vienu no iemesliem šādām lielām cilvēku masām droši var minēt 15.augustā notikušo Ivana Franko vārdā nosauktā labdarības fonda „Posvit” ("Посвит") Ukrainā un Pāvilostas novada domes pasākumu „Ar mīlestību no Ukrainas”.
     Šāds pasākums ar ukraiņu mākslinieku un amatnieku piedalīšanos Pāvilostā notika pirmo reizi, pulcinot interesentus gan no kaimiņu novadiem, gan tālākiem Latvijas nostūriem, kā arī ārzemju tūristiem, kuri ierasti Pāvilostā ierodas caurbraucot uz Ventspili vai Liepāju, šāds notikums pilsētiņā lika aizkavēties vairākas dienas.
     Sestdien laikam lutinot ar spožu sauli un mērenu vēja plūsmu, daudzi ukraiņu dienu baudītāju jau pusdienlaikā pulcējās pie kroga „Āķagals”, kur kā nelielu ieskaņas koncertu pirms lielā pasākuma vakarā Upesmuižas parka estrādē sniedza ukraiņu tautas mūzikas ansamblis „Ukraiņu raksti” („Украинские визерунки”). Reizē ar ukraiņu tautas mūzikas ansambli pie krodziņa savus tradicionālos ukraiņu darinājumus iegādāties piedāvāja amatnieki Ļubova Rakeviča un Romāns Lučuka. Interese par ukraiņu suvenīriem un amatniecības precēm bija ļoti liela, pat liekot ukraiņu amatniekiem uztraukties, vai visiem gribētājiem prece pietiks un vai nav par maz paņemts līdzi. Savukārt ukraiņu viesus ar gardu Latvijas piejūras nacionālo ēdienu – zivju zupu - cienāja Pāvilostas pensionāru apvienības dalībnieces. Liels paldies viņām par atsaucību un ukraiņu slavēto un īpaši gardo zupu!
     Kad norima burzma pie kroga „Āķagals”, ukraiņu viesi pārcēlās uz Pāvilostas Upesmuižas parka estrādi, kur vakarā bija paredzēts lielais koncerts „Ar mīlestību no Ukrainas”. Kamēr ukraiņu dziedātāji, dejotāji un tautas mūzikas instrumentu spēlētāji iemēģināja estrādes skanējumu, izslavētais ukraiņu pavārs Miroslavs Švaba jau vairākas stundas gatavotāja ukraiņu nacionālo ēdienu -  gaļas/prosas putru jeb kazaku kulišu. Jo, lai pagatavotu patiesi gardu kazaku kulišu, kāds tas arī bija un tika pasniegts visiem klātesošajiem Upesmuižas parkā, nepieciešamas vismaz četras stundas darba.
    Bet iestājoties jau vēlākais vakarstundai, Upesmuižas parka estrādē uz koncertu pulcējās daudz interesentu. Koncerts iesākās ar Ivana Franko vārdā nosauktā labdarības fonda „Posvit” vadītājas Lesjas Ratunskas sveicienu un Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona uzrunu klātesošajiem, kā arī, skanot Ukrainas valsts himnai, Upesmuižas parka mastā tika uzvilkts Ukrainas valsts karogs. Labdarības fonda „Posvit” vadītāja Lesja Ratunska Pāvilostai dāvāja ukraiņu maizi, kuru simboliski uz pusēm sagrieza Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs un Ukrainas vēstnieka Latvijā pirmā sekretāre Alisa Podoljak, tālāk to dāvājot un aicinot nobaudīt visiem koncerta apmeklētājiem. Koncerta laikā domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons aicināja cilvēkus atsaukties mērķim, kāds bija šāda pasākuma rīkošanai, proti, ziedot naudu Ukrainas karā cietušajiem bērniem un viņu ģimenēm. Līdz koncerta izskaņai labdarības kastītes bija gandrīz piepildītas. Pāvilostas novada domes vārdā sakām lielu paldies visiem, kuri atvēra savas sirdis, lai palīdzētu karā cietušajiem!
       Vakara koncertā Upesmuižas parka estrādē uzstājās ukraiņu tautas vokāli - horeogrāfiskais ansamblis „Sniegpulkstenītis” („Prolisok”) un tautas mūzikas ansamblis „Ukraiņu raksti” („Украинские визерунки”). Mākslinieki izrādīja gan savas tradicionālās dejas un mūzikas ritmus, gan dziesmas un mūzikas instrumentus. Bet visi tie, kuri nepaspēja iegādāties kādu piemiņas velti no Ukrainas pa dienu pie kroga „Āķagals”, varēja to izdarīt arī Upesmuižas parkā. Koncerta laikā bija iespēja nobaudīt arī vairākas stundas vārīto, ukraiņu nacionālo ēdienu – kazaku kulišu. Koncerta apmeklētāji nelaida garām šādu izdevību, izveidojot pat garu rindu pie pavāra Miroslava lielā putras grāpja.
Pēc koncerta labdarības fonda „Posvit” vadītāja Lesja Ratunska aicināja visus uzkavēties un izdejoties ballē kopā ar ukraiņu rokgrupu „MERI”, kas ir populāra Ukrainā un ļoti labi iepatikās arī visiem balles apmeklētājiem.
      Ar labi padarīta darba sajūtu atvadījāmies no saviem ukraiņu draugiem, ar mērķi arī turpmāk veidot šāda veida labdarības koncertus, lai palīdzētu karā cietušajiem bērniem un viņu ģimenēm.
 
Marita Kurčanova,
Sabiedrisko attiecību speciāliste.
 
 
saistītie raksti www.liepajniekiem.lv
 
Foto un video: M.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
« Atpakaļ