Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Starpnovadu sadziedāšanās svētki Vērgalē

Starpnovadu sadziedāšanās svētki Vērgalē

29.04.2015
    24. aprīlī uz Vērgali devās 5 – 6 gadīgie bērni  no Alsungas, Cīravas, Pāvilostas un protams Vērgales.
    Starpnovadu sadziedāšanās svētki 5 – 6 gadīgajiem bērniem notiek jau ceturto gadu pēc kārtas, katru reizi kāds no dalībnieku vidus uzņem viesus savā kultūras namā. Pagājušajā gadā šie svētki notika Cīravā, bet šogad pasākuma organizēšanu uzņēmās Vērgales PII „Kastanītis” kolektīvs.
     „Ballītē pie Meža Mātes” ieradās ne tikai 5-6 gadīgie bērni no Alsungas, Cīravas, Pāvilostas un Vērgales, bet arī pati „Meža Māte”- iestādes vadītāja Gaida, ar saviem palīgiem – meža zvērēniem: diviem Zaķiem (skolotājas Santa un Sanita P. ), Lapsu (auklīte Sandra ), Vāverīti (skolotāja Daiga ), Ezīti (skolotāja Simona ), Vilcēnu (skolotāja Aija ) un Lācēnu (skolotāja Sanita D. ).
      Mājas uzdevums bija labi izpildīts, jo pasākumā skanēja dziesmas gan par vilku, gan vāveri, ezi un citiem meža iemītniekiem. Bet , lai būtu lielāka jautrība, katrs bērnudārzs pārējiem dalībniekiem iemācīja vienu rotaļu. Cik interesanti - neviena dziesma un arī rotaļa neatkārtojās.
      Satiekoties un pārrunājot ar pirmsskolas pedagogiem atzinām, ka šī iedibinātā tradīcija noteikti jāturpina, jo pasākums ir ne vien muzikāls, radošs, bet arī izglītojošs un nepieciešams bērnu vispārējai attīstībai: muzicējot bērni attīsta ne vien dziedātprasmi un ritma izjūtu, bet arī emocionalitāti un individualitāti. Turklāt lielākā daļa bērnu ne tikai dziedāja, bet arī spēlēja dažādus bērnu mūzikas instrumentus – stabules…. vai skaņu rīkus – bungas, klapatiņas, toņbloku vai „Kokiriki”. Alsungas bērnudārzs visus iepazīstināja un nodemonstrēja, kā skan un izskatās latviešu tautas instruments – dūdas, bet Vilcēns uz pasākumu ieradās ar sitamo instrumentu – šķīvjiem.
       Noslēgumā Meža māte ceļojošo – muzikālo kausu pasniedza Pāvilostas bērnudārzam, jo viens cikls Starpnovadu dziedāšanās svētkiem ir noslēdzies, bet tradīcija tiks turpināta. Pēc tam visi dalībnieki cienājās ar gardu saldējumu un kliņģeri.
        Paldies Vērgales PII „Kastanītis” kolektīvam par veiksmīgu, saliedētu komandas darbu.
 
PII „ Kastanītis”  metodiķe Aija Gertsone
 
Foto: V.Braže
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
 

 

« Atpakaļ