Sestdiena, 02.03.2024
Luīze, Laila, Lavīze

Talkas darbi Ziemupē

Talkas darbi Ziemupē

29.04.2015
    Ziemupes centrā dalībai lielajā talkā pulcējās 20 lieli un mazi ciema ļaudis. Jaunākajai dalībniecei Laurai 3 gadiņi, Viktorijai, pieredzējušākajai 77. Plānotie darbi – sakopt Ziemupes kapus un sagodināt liepu aleju. Jāsaka godīgi, no rīta likās, ka plānoto neveiksim. Bet šoreiz sanāca kā tautas dziesmā -
Acis darba izbijās,
Rokas darba nebijās.
Rokas darba nebijās,
Zinājās padarīt.
 
    Sadalījāmies divās brigādēs un ķērāmies pie darba. Darbs tika veikts godam, jo ļoti čakli strādāja gan lieli gan mazi. Kapos zari nolasīti, lapas novāktas. Ziemupes centrā liepas apzāģētas un zari sakrauti kaudzē gaida šķeldotāju. Ziemupes jūrmalā Gints Ernstsons un domu biedru grupa sakopa Ķīcu orgas ieteku jūrā. Pēc labi padarīta darba, nu jau tradicionāli ar ļoti garšīgu skābeņu zupu mūs paēdināja Daina. Visu talcinieku vārdā – Paldies!
    Paldies visiem, kuri ieradās. Sevišķs prieks par Ziemupes jauno maiņu, vairākiem šī bija pirmā talka. Viņi strādāja tiešām čakli. Paldies vīriem, kuri talkā ieradās ar saviem zāģiem. Paldies Andrim par lielākās zaru daļas aizvešanu. Jāpiebilst, ka Ziemupes jūrmalā tika talkots arī sestdien. No mazo upīšu ietekām tika salasīts liels daudzums izskaloto jūras drazu.
     Un nebēdājiet tie, kuriem šogad nesanāca. Tiksimies nākošgad!
 
Daina Vītola no Ziemupes
 
Foto: D.Vītola
 
 
 
« Atpakaļ