Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

"Vērgalīte" Liepājas muzejā izrāda savus Kurzemes tautastērpus

"Vērgalīte" Liepājas muzejā izrāda savus Kurzemes tautastērpus

23.04.2015
    Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" ceturtdien, 23. aprīlī, Liepājas muzejā piedalījās Kurzemes tautastērpu informācijas centra rīkotajā konferencē "Brunču audumi Kurzemes tautastērpos", kur rādīja savā purā esošos Kurzemes tautastērpus.
    Konferencē dejotāji piedalījās pēc Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītājas Lias Monas Ģibietes uzaicinājuma un konferences dalībniekiem rādīja Kuldīgas, Alsungas, Sakas, Priekules, Nīcas, Lībiešu un Asītes tautastērpus. Konferences apmeklētāji izteica komplimentus par  skaistajiem "Vērgalītes" tērpiem, fotogrāfēja to detaļas, lai arī paši zinātu, kā pareizāk izgatavot savus tautastērpus.
      L. Gibiete teic: "Laiks, kas šķir seno tautastērpu darinātājus no mūsdienu aušanas meistaru prasmēm un tehnoloģijām, nenoliedzami ietekmējis skatu uz tradicionālajām vērtībām. Nereti, aizmirstot par vienīgajām seno audumu liecībām, kuras glabā muzeju krātuves, aizraujamies ar eksperimentiem un skatuves tērpiem atbilstošām interpretācijām." Viņa arī uzslavēja "Vērglītes" radīto tērpu autentiskumu un lielisko sadarbību tērpu tapšanas laikā ar SIA "Mudurs" meistarēm, kas prasmīgi darinājušas audumus.
    "Vērgalīte" pie dažādiem Kurzemes novadu tautastērpiem tikusi īstenojot vairākus Liepājas rajona partnerības "Leader" programmas projektus un pateicoties Pāvilostas novada domes atbalstam. Arī šobrīd biedrība "Vērgalīte" īsteno projektu, kura laikā taps 12 Sakas novada tautastērpi.
 
Ieva Kupše
 
Foto: D.Ģelzis
 
 

 

« Atpakaļ