Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Artim motokrosa sezona noslēgusies

Artim motokrosa sezona noslēgusies

06.10.2014
   Šajā gadā Latvijas alternatīvās motosporta asociācijas (L.A.M.A.) rīkotajās sacensībās Open Run klasē piedalījās arī pāvilostnieks Artis Gāliņš. No desmit posmiem Artis piedalījās astoņos.
   Visas trases, kur norisinājās L.A.M.A. rīkotās sacensības, bija svešas un nezināmas. Aizbraucot uz kārtējo posmu, maz bija laika, lai iepazītu trases īpatnības un viltības. Praktiski visas trases bija jāiepazīst kvalifikācijas brauciena laikā, kur tai pasā laikā bija arī jāuzstāda pēc iespējas labāks apļa laiks, lai sacensībās būtu labāka starta vieta.
     Arta šī gada pirmās sacensības notika 3.maijā Burtniekos, otrā L.A.M.A. rīkotajā posmā. Kvalifikācijas braucienā viņš uzrādīja otro labāko laiku, bet pirmajā  braucienā Artis finišēja 3.vietā, arī otrajā braucienā Artis nobrauca pa trešo vietu, tāpēc kopvērtējumā viņš izcīnija 3.godalgoto vietu.
    Otrās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 18.maijā Saldū, „Silavotiņu” mototrasē. Kvalifikācijas braucienā Artis uzstādīja 3 labāko laiku. Pirmajā braucienā viņš finišēja 3.vietā. Pirms otrā brauciena organizatori nolēma nolaistīt mālaino trasi, lai nebūtu putekļu, kā rezultātā trase dažās vietās kļuva ļoti bīstami slidena. Otrā braucienā Artis piedzīvoja kritienu vienā no bīstamajām vietām nolaistītajā posmā, kā rezultātā noslīdēja uz divdesmito vietu. Un tā no 20.vietas viņš aizcīnijās līdz 10.vietai, kas kopvērtējumā Artim deva 6.vietu. 
    Trešās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 31.maijā Limbažos. Šī trase bija ļoti grūta un sastāvēja no divām daļām – vienā trases daļā māls, bet otrā neizbraucama smilts, pie tā visa trasē valdīja 30 grādu liels karstums un lieli putekļi, dēļ kā daudzi sportisti atteicās startēt. Kvalifikācijas braucienā Artis uzstādīja otro labāko laiku. Pirmā braucienā Artim neizdevās starts, kā rezultātā viņš trasē palika viens no pēdējiem. Bet brauciena laikā gandrīz no pēdējās vietas Artis aizcīnijās līdz 6.vietai. Savukārt otrā braucienā Artim izdevās ļoti labs starts un jau pirmajos līkumos viņš bija pirmais. Pirmo vietu braucienā viņš noturēja gandrīz līdz beigām. Kad bija palikuši 3 apļi līdz beigām, nelielas kļūdas dēļ pakaļējā ritenī tika ierauts trases nožogojums, kā rezultātā tika piedzīvots kritiens un izstāšanās. Līdz ar to kopvērtējumā iegūta 13.vieta.
    Ceturtās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 28.jūnijā netālu no Iecavas „Zorģu” mototrasē. Kvalifikācijas braucienā otrais labākais laiks. Pirmajā braucienā Artis finišēja 2.vietā. Otrais brauciens – neveiksmīgs. Pirms otrā brauciena beigām piedzīvots kritiens, kā rezultātā Artis finišēja 14.vietā. Kopvērtējumā izcīnīta 8.vieta.
    Piektās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 5.jūlijā Tukumā. Kvalifikācijas braucienā Artis uzrādīja labāko laiku savā klasē. Šajā trasē bija grūta cīņa ar vietējo motosportistu konkurenci. Pirmā braucienā Artis finišēja 4.vietā. Otrā braucienā bija sīva cīņa ar vietējiem sportistiem, kuriem šī trase bija ļoti labi pazīstama. Artis aizcīnijās līdz otrai vietai. Līdz vienā nenozīmīgā līkumā piedzīvoja kritienu. Pēc motocikla apskates tika konstatēts, ka priekšā braucošais sportists ir trāpījis ar akmeni pa priekšējo bremžu disku, kas bija saliekts. Kā rezultātā atkal bija jāizstājās no sacensībām. Kopvērtējumā tika izcīnīta 8.vieta.
    Sestās L.A.M.A. rīkotās sacensības  notika 19.jūlijā Alojas motorasē. Uz šo posmu arī bija sabraukuši daudzi spēcīgi braucēji. Kvalifikācijas braucienā Artis uzrādīja sesto labāko laiku. Pirmājā braucienā Artim neizdevās starts. Un no pēdējās vietas aizcīnijās līdz 7.vietai. Otrais brauciens bija ļoti grūts. Starts izdevās ļoti labs, kā rezultātā bija jānotur konkurenti aiz muguras. Cīņa bija līdz pat finiša līnijai. Konkurents turējās aizmugurē metra attālumā līdz pat pašam finišam. Tā otrajā braucienā tika izcīnīta 2.vieta. Pēc otrā brauciena Artim nebija gandrīz spēka nokāpt no motocikla. Trasē adrenalīna rezultātā un ar domām, ka ir jānotur otrā vieta līdz finišam, nebija laika domāt par nogurumu. Kopvērtējumā pietrūka vien nieka 1 punkts līdz trešai vietai, tāpēc šajā reizē 4.vieta.
     Septītās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 9.augustā „Zorģu” mototrasē. Kvalifikācijas braucienā bija ceturtais labākais laiks. Motocikla defekta dēļ nebija iespējams cīnīties par labākām vietām. Pirmajā braucienā finišēja 6.vietā. Otrā braucienā Artis finišēja septītais un kopvērtējumā izcīnīta 7.vieta.
     Astotās L.A.M.A. rīkotās sacensības notika 23.augustā Madonā „Kusas” motorasē. Trase ir ar lieliem un gariem bīstamiem lēcieniem. Šinī trasē atkal Artim bija jācīnās ar spēcīgiem vietējiem braucejiem. Kvalifikācijas braucienā uzstādīja ceturto labāko laiku. Pirmais brauciens bija grūts, jo bija liels spiediens no vietējo braucēju puses, kuri darīja visu, lai apdzītu Arti, bet veiksme bija Arta pusē. Artis finišēja 3.vietā. Otrais brauciens bija tieši tāds pats kā pirmais brauciens. Iznāca pacīnīties ar vietējiem sportistiem. Arī šajā braucienā Artim veiksme stāvēja klāt, viņš finišēja 3.vietā. Kopvērtējumā izcīnīta 3.vieta. Pēc visu iepriekšējo posmu neveiksmēm šī izcīnītā 3.vieta bija ļoti liels emocionāls pārdzīvojums un prieks. Vēl Artim atlika piedalīties pēdējā L.A.M.A. posmā 29.septembrī „Zorģu” mototrasē, bet Jūrkalnes mototrasē treniņā gūtās smagās traumas neļāva piedalīties tālākajos posmos un Artim līdz ar to sezona bija beigusies. Artis ļoti gribēja sezonas kopvērtējumā Open Run klasē ierindoties labāko pieciniekā. Tā kā Artis vairs nevarēja piedalīties pēdējā posmā, sezonas kopvērtējumā no 48 dalībniekiem Artis ierindojās 6.vietā.
    Ir bijuši priecīgi brīži, kad vari cīnīties ar spēcīgiem sportistiem un uzvarēt, kā arī sarūktinājums par neveiksmju virteni, kas bija piemeklējušas Arti.
     Kopvērtējumā sezona uzskatāma par ļoti neveiksmīgu un vēl šī smagā trauma, kas liedza uz ilgu laiku nodarboties šo sporta veidu.
    Artis lielu paldies saka Pāvilostas novada domei un personīgi priekšsēdētājam Uldim Kristapsonam par finansiālu atbalstu, lai viņš varētu piedalīties sacensībās un pilnveidot savas prasmes motosportā. Kā arī vislielākais paldies tētim, kurš bijis gan kā šoferis, gan mehāniķis, kā arī vienmēr bijis līdzās un atbalstījis.
 
Ar Arti sarunājās - Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
 

 

« Atpakaļ