Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Labo darbu nedēļa Vērgales pamatskolā

Labo darbu nedēļa Vērgales pamatskolā

20.10.2014
    Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau sesto gadu organizē akciju „Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus.
   Vērgales pamatskolas jaunāko klašu skolēni uzkopa skolas apkārtni – tika grābtas un vāktas lapas, bet 5. – 9.klašu skolēni 16.oktobrī devās uz Ziemupi, lai „Labo darbu nedēļas” ietvaros lauku īpašumā „Laivenieki”, kas pieder Liepājas neredzīgo biedrībai, paveiktu kādu labu un noderīgu darbu.
   „Laiveniekos” visus laipni sagaidīja īpašuma pārvaldniece Vēsma Cibule, kura skolēniem pastāstīja par Liepājas neredzīgo biedrības aktivitātēm, par šeit veidoto rehabilitācijas un izziņas centru invalīdiem „Dvēseles veldzes dārzs”. Pārvaldniece atzina, ka darba šeit vēl ir ļoti daudz, tādēļ ir prieks par ikvienu, kurš ir gatavs palīdzēt. Pavisam šajā gadā „Laiveniekos” brīvprātīgi strādājuši mazliet vairāk par tūkstoti cilvēku. Pēc sajūtu dārza aplūkošanas skolēniem tika sadalīti un ierādīti veicamie darbiņi. Tā kā oktobra mēnesis jau ir pusē, tad tika veikti nu jau pēdējie dārza darbi – no lauka novāktas un aizvestas noziedējušās puķes, novākti kāposti, kurus pēc tam zēni ar ķerrām saveda zem jumta un sakārtota ķieģeļu kaudze. Pēc darba Liepājas neredzīgo biedrības pārstāvji pateicās skolēniem par palīdzību un uzaicināja uz Ziemupi atkal pavasarī, kad būs gatavas mājas iekštelpas.
Vita Braže
Foto: V. Braže
   

Labo darbu nedēļa 2.klasē

15.oktobrī  vācām ceļmalas gružus posmā no Ventspils šosejas līdz Vērgales centram- 2 km.To bija gana daudz- pielasījām 3 pilnus maisus.Vienlaikus pētījām, kas tad ceļmalās visvairāk mētājas, centāmies izsecināt, kas gružo vairāk- bērni vai pieaugušie.Mūsu novērojumi: visbiežāk tiek nomests papīrs, tad seko plastmasas izstrādājumi, diezgan daudz ir tukšo skārdeņu, atradām arī stikla izstrādājumus. Apkopojot rezultātus, nospriedām, ka lielākie gružotāji šajā ceļa posmā ir vīrieši, jo lielāko atkritumu daļu veidoja alus pudeles / plastmasas, mazāk stikla/ un alus bundžas, kā arī papīri, starp tiem ievērojamu vietu ieņem tukšās cigarešu paciņas. Tiesa, netrūka arī bērnu nomestu atkritumu, jo kurš gan cits būtu nometis saldējumu un konfekšu papīrus, mazās sulu paciņas? Mēs aicinām negružot un aizrādīt tiem, kas to dara!

16. oktobrī ar Labo darbu mūs iepriecināja Gundegas mamma. Viņa mums paziņoja par pirātu noslēpto Dārgumu lādi. Sekojot dažādām norādēm un kartei, līdz tai arī nokļuvām. Liels bija pārsteigums, kad atklājās, ka kastē noslēpti knupīši, kas domāti skaļu bērnu nomierināšanai.Vēlāk gan izrādījās- tie ir garšīgi! Arī citu saldumu netrūka. Paldies Gundegas mammai Inai par pārsteigumu un sagādāto prieku!

17. oktobrī ar sarūpētām dāvanām devāmies uz suņu un kaķu patversmi Lauvas sirds. Tur aplūkojām, kādos apstākļos dzīvo pamestie un atrastie sunīši un kaķīši, guvām priekšstatu par vetārsta darbu, kā arī izvedām pastaigā 3 suņus. Paldies patversmes darbiniekiem par mūsu uzņemšanu un stāstiem, bet Reiņa mammai Aivitai Vītoliņai un Gundegas mammai Inai Matisonei par līdzdalību šī pasākuma organizēšanā!

Vērgales pamatskolas skolotāja Iveta Vanaga
Foto:  I.Vanaga
 
 
 
 
 
 

 

« Atpakaļ