Otrdiena, 07.02.2023
Ričards, Rihards, Nelda

Pāvilostnieki piedalās starptautiskā konferencē

Pāvilostnieki piedalās starptautiskā konferencē

20.12.2014
   
   No 5.-7. novembrim Jūrmalā viesnīcā „SemaraH Hotel Lielupe” norisinājās Starptautiska konference „Atbalsts jaunatnes darbam Latvija un Eiropas mērogā”, kurā piedalījās Jaunatnes darbinieki, jaunieši un visi citi, kuri ir ieinteresēti darbam ar jauniešiem. Tajā aktīvi piedalījās arī biedrības „No idejas līdz attīstībai” pārstāve Sintija Spriņģe.
    Pirmajā dienā uzmanība tika vērsta uz Latvijas iespējām Eiropā. Konferencē piedalījās dažādu valstu (Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Norvēģijas un Beļģijas), un organizāciju pārstāvji (no Eiropas padomes, no Izglītības un zinātnes ministrijas, no Latvijas Jaunatnes padomes u.c.) Tika salīdzināta Eiropas pieredze ar Latvijas realitāti. Gan diskusijās, gan darba grupās daudz tika runāts par to, ko mēs varam iegūt no ārvalstu pieredzes?
    Otrajā dienā tika diskutēts par Jaunatnes politiku Latvijā, kā arī, kādi ir labie prakses piemēri Latvijā!
    Dienas otrajā daļā notika paneļdiskusija, kuru vadīja Vilis Brūveris un, kurā piedalījās Latvijas un ārvalstu eksperti, kā arī tika dota iespēja diskusijā piedalīties ikvienam konferences dalībniekam.
    Trešajā dienā visa uzmanība tika vērsta uz sadarbības iespējām novados. Tika diskutēts par to, cik aktīvi  iesaistās jaunieši, cik draudzīgas ir pašvaldības un cik lielu lomu valsts attīstībā spēlē Jaunatnes darbinieks.
    Noslēgumā tika izvērtēts konferencē paveiktais un neformālu sarunu laikā varēja pārrunāt konferences efektivitāti un bija iespēja dibināt jaunus kontaktus turpmākai darbībai.
    „Pasaule ir jauka, skaista vieta, ja mēs to tādu veidojam ar aktīviem, iedvesmotiem jauniešiem!”
    Pēc šīs konferences secināju, ka Ikvienam Jaunatnes darbiniekam ir liela loma ikviena jaunieša pilnveidē. Jaunatnes jomā strādā cilvēki, kuri deg par savu darbu!

 

Raksta autore Sintija Spriņģe

Foto autore Marta Dance
 
EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033. 
Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

 

« Atpakaļ