Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Sveču liešanas darbnīca Pāvilostā

Sveču liešanas darbnīca Pāvilostā

01.12.2014
  Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Pirmajā Adventē, 30.novembrī, aicināja visus ciemos uz bibliotēku, lai kopā ar biškopi Nauri Novadu sev pagatavotu sveci no bišu medus vaska.
    Uz Sveču liešanas darbnīcu bija sanākuši ap 20 interesentu. Šāds pasākums pirmo reizi notika pagājušā gadā, arī  īsi pirms Adventes laika, tāpēc daudzi pāvilostnieki ar nepacietību gaidīja ciemos Nauri un Mārci, lai atkal varētu pagatavot medus smaržas sveces.  Šogad bija lielāka izvēle izlejamo sveču figūriņu skaitā, no bišu medus vaska varēja izliet gan sunīša, gan lāča figūriņu, kā arī sivēntiņu, dinozauriņu, bišu stropiņu un pat peldošo sveci.
    Bērni un pieaugušie ar interesi klausījās Naura stāstījumā par bišu vasku un kā aizsākusies šī sveču liešanas nodarbe, paralēli gatavojot sveces. Kā pastāstīja bērni, sveces tiks liktas gan Adventes vainagā, gan dāvinātas mīļajiem cilvēkiem.
    Paldies bibliotēkas vadītājai Mairitai un Naurim par jauko pasākumu. Klātesošie atzina, ka nākamgad noteikti gaidīs atkal ierodamies Nauri un Mārci Sveču liešanas darbnīcā.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto:M.Kurčanova
 
 
« Atpakaļ