Svētdiena, 23.01.2022
Strauta, Grieta

Jauniešu pieredzes apmaiņas brauciens uz Talsiem

Jauniešu pieredzes apmaiņas brauciens uz Talsiem

07.05.2014


    Interesanta un dažādiem piedzīvojumiem pilna gatavošanās, kas ilga vairāk nekā mēnesi, notika biedrības ”No idejas līdz attīstībai” jauniešiem, kuri piedalījās Talsu, Rojas, Mērsraga un Dundagas novadu jauniešu dienā.
    Šogad tā norisinājās 22. martā Talsu sporta hallē ar devīzi, kas ir nemainīga  jau 11. gadus -  „Kopā esam, darām, varam bez alkohola un citām apreibinošām vielām”. Jauniešu dienas organizatori par šī gada tēmu izvēlējās profesijas. Pāvilostas jaunieši izlozēja  un „Jauniešu dienās” piedalījās ar divām komandām -  „Celtnieki” un  „Zobārsti”.
   "Iekāp citās kedās!" -  ar šādu moto 37 jauniešu organizācijas no 16 novadiem pulcējās Talsos. Šis ir lielākais organizāciju skaits, kas piedalījies Talsos rīkotajā Jauniešu dienā. Pāvilostas jaunieši bija ļoti pārsteigti par pasākuma labo organizāciju un apjomu. „Mūsējiem” tā bija lieliska pieredze!
   Pasākuma pirmajā daļā jauniešiem bija iespēja prezentēt savu organizāciju un  parādīt sevi no labākās puses, iepazīties ar citiem jauniešiem, lai kopīgi piedalītos aktivitātēs, ko bija sagatavojuši jauniešu apvienības „TAS.ES” jaunieši.
   Otrajā dienas daļā tika daudzināti labākie – pasniegtas balvas konkursa „Labākā jauniešu organizācija” uzvarētājiem un uzslavēti labākie organizāciju stendi un aktivitātes, ko organizācijas bija veidojušas speciāli jauniešu dienai. Konkursā „Labākā jauniešu organizācija” pirmajā vietā organizāciju vidū Valdemārpils jaunatnes iniciatīvu centrs „Sava vieta”, labākā skolēnu pašpārvalde Talsu Kristīgās vidusskolas skolēnu dome. Dienas laikā tika vērtētas pārējās aktivitātes, daudzo uzdevumu izpilde.
    Par aktīvāko tika atzīta Pāvilostas jauniešu biedrība „No idejas līdz attīstībai”, 2. vietā Talsu 2.vidusskolas skolēnu pašpārvalde, 3.vietā Suitu jauniešu apvienība no Alsungas.
   
Tradicionāli jauniešu dienā norisinājās arī jauno vokālistu konkursa „Nots” fināls, kurā savu dziedātprasmi parādīja septiņi konkursa finālisti. Žūrija, kuras sastāvā bija Latvijā zināmi un atzīti mūziķi - Jānis Kalniņš, Raimonds Tiguls, Miks Dukurs, Edijs Dukurs un Reinis Reķis. Par muzikāli piepildītu vakara daļu parūpējās jaunās mūzikas grupas - ģitārspēles studijas „N” grupa „Evolution”, vokāli instrumentālā grupa „Tas nav svarīgi” un Valdemārpils vidusskolas instrumentālais ansamblis „Kolorīts”. Lielisku koncertu jauniešiem sniedza Miks Dukurs un  pasākumu ar enerģisku ballīti noslēdza DJ Toms Grēviņš.
    Lai arī Pāvilostas jaunieši pēc garās dienas bija ļoti noguruši, viņi atrada spēkus, lai atlikušo vakara daļu naktsmājās „Mežamāja”  pavadītu piedaloties atraktīvās, jautrās un interesantās spēlēs neformālā gaisotnē.
     23. marta rīts iesākās ar rīta rosmi „Mežamājas” pagalmā un sātīgām brokastīm. Pārsteigumu Pāvilostas jaunieši piedzīvoja apmeklējot Talsu jauniešu apvienības „TAS.ES” telpas, kuras mums laipni izrādīja un par apvienības darbu pastāstīja tās līdere Ieva Cīlīte. Apvienība veidojusies no nelielas jauniešu iniciatīvu grupas, bet pašlaik darbojas ēkā, kurā trīs stāvos ir izvietotas dažādas ar neformālo izglītību saistītas aktivitātes un nodarbības, kā piemēram, keramika, šūšanas, teātris, dažādu mūzikas instrumentu apguves nodarbības, dejas u.c. Šāda dalīšanās pieredzē, mudināja jauniešus vairāk un aktīvāk piedalīties savas ikdienas piepildīšanā, būt gataviem dialogam ar pašvaldību, parādīt avu sarboties gribu un brīvā laika saturīgu piepildīšanu.
    Lai pilnvērtīgāk piepildītu pieredzes apmaiņas braucienu jaunieši noslēdza savu braucienu ar vaska figūru izstādi Talsu novadpētniecības muzejā, aktivitātēm Laumu dabas parkā, vēstures apskatu un kāpienu Ovīšu bākā.
     Liels paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās gan gatavošanās posmā, gan pašā braucienā! Lai brauciens uz „Jauniešu dienām” Talsos kļūst arī par mūsu tradīciju!
 
Biedrība ”No idejas līdz attīstībai”
Sintija Spriņģe
 
EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai” projekts „ Radi dzīvi pats”, līguma nr. 2012.EEZ/PP/1/MIC/084/009.
Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

 

« Atpakaļ