Otrdiena, 21.03.2023
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

"Vērgalīte" pielaiko jaunos tērpus un īsteno unikālu projektu

"Vērgalīte" pielaiko jaunos tērpus un īsteno unikālu projektu

31.03.2014
     Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" 29. martā piemērīja jaunos tērpus, kas top projekta "Tautastērps – mana rota" laikā. Kolektīvs ir ar ilggadējām tradīcijām tautas deju popularizēšanā un tērpies tautastērpos uzstājas dažādu paaudžu skatītājiem, popularizējot to valkāšanas tradīcijas.
     Šodien pieaug sabiedrības interese par nacionālo tautastērpu, to valkāšanas tradīcijām. Bieži dejotājiem tiek uzdoti jautājumi par tērpiem, no kura novada tie nāk. Arī Deju svētku skatēs žūrija pievērš pastiprinātu uzmanību dejotāju izskatam. Bieži vien kolektīviem tiek norādīts uz rupjām kļūdām, arī vietējie bieži vien neatšķir apkārtējo novadu tautastērpus. Sabiedrības zināšanas par tradicionālo tautastērpu ir nepietiekamas.
   Tāpēc "Vērgalīte" šobrīd īsteno projektu "Tautastērps – mana rota", kura laikā kolektīvam tiek šūti dažādu novadu etnogrāfiski pareizi tautastērpi. Top mūsu, Pāvilostas novada, Sakas tautastērps. Būs arī apkārtējo novadu tērpi – Alsungas, Kuldīgas, Pērkones, Nīcas. Lai parādītu Latvijas novadu dažādību un atšķirību tautastērpu valkāšanā, būs arī pa vienam no Vidzemes, Zemgales un Latgales tautastērpu komplektam.
    Šie tautastērpi dažādām vecuma grupām būs uzskates materiāls jaunizveidotajā tautastērpu istabā Vērgales kultūras namā, kur ikviens tos varēs ne tikai apskatīt, bet arī pielaikot un nofotografēties, saņemot izsmeļošu konsultāciju. Tautastērpu istabas atklāšana Vērgalē plānota šā gada augustā pagasta svētku laikā.
    Projektu "Tautastērps – mana rota" un realizē biedrība "Vērgalīte" biedrības "Liepājas rajona partnerība" vietējās attīstības stratēģijas laikā. Projekta kopējās izmaksas 10 500 EUR, no kuriem 9897 EUR ir biedrības "Liepājas rajona partnerība" stratēģijas īstenošanas "LEADER" programmas līdzekļi no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, 1593 EUR Pāvilostas novada pašvaldības līdzfinansējums.
 
Ineta Brensone
Foto: Madars Skābardis

 

« Atpakaļ