Pirmdiena, 29.05.2023
Raivis, Raivo, Maksis

Konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2014" pirmās kārtas vērtēšanas komisijai tiek izrādīts Pāvilostas novads.

Konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2014" pirmās kārtas vērtēšanas komisijai tiek izrādīts Pāvilostas novads.

11.06.2014
  Ir noslēgusies pašvaldību pieteikšanās konkursam „Eiropas Gada pašvaldība 2014”. Kā ziņo Latvijas plānošanas reģioni, ar kuriem sadarbībā tiek rīkota konkursa pirmā kārta, kopā ir pieteikusies 23 pašvaldība. Kurzemes plānošanas reģionā ir pieteicies Pāvilostas novads, Nīcas novads un Ventspils pilsēta.
    Otrdien, 10.jūnijā tika vērtēta Ventspils pilsēta un Pāvilostas novads. Bet 11.jūnijā komisija vērtē Nīcas novadu. Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā ir Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Konuševskis, Durbes novada domes priekšsēdētājs Jānis Ruško, Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, Kurzemes plānošanas reģiona Plānošanas nodaļas vadītāja Dace Strazdiņa un Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs Kristiāns Godiņš.
     Vērtēšanas komisijai prezentācijā par Pāvilostas novadu tika stāstīts gan par novada izveidi, pašvaldības un iestāžu darbu, sadarbību ar iedzīvotājiem un NVO, gan par projektiem, kas īstenoti piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus. Vēlā pēcpusdienā komisijas locekļiem ekskursijas veidā tika izrādīta pilsēta – Upesmuižas parks un estrāde, pilsētas sporta laukums, ostas teritorija, muzejs, laivu māja un SERF klubs. Viesu mājas „Zvilnis” saimnieki Dzintars un Veronika Zamarīši cienāja viesus ar gardām, svaigi kūpinātām butēm.
 Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Ziņas no www.lps.lv
   Konkursu organizē ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot saviem iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas. Šogad noteiks gan uzvarētājus - Eiropas Gada pašvaldības, gan laureātus divās nominācijās –„Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju „Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā „Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”.
    Katrā plānošanas reģionā ir izveidota vērtēšanas komisija, kas līdz 20. jūnijam vērtēs pašvaldības pēc iesniegtajām pieteikuma anketām un citiem kritērijiem. Konkursā vērtēs iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, kuru īstenošanā īpašu ieguldījumu var sniegt tieši pašvaldības, piemēram, personības attīstības veicināšanā, kas sevī ietver izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, attālināto pakalpojumu pieejamību un citus kritērijus. Trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. 15 pašvaldības sacentīsies otrajā kārtā, līdz 26.septembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti. Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pašvaldības vērtēs trīs kategorijās: lielās pilsētas, novadu pašvaldības ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.
   LPS konkursu rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem.

    Foto:M.Kurčanova

« Atpakaļ