Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Pieredzes apmaiņa Burtniekos

Pieredzes apmaiņa Burtniekos

16.09.2014
  28.jūnijā biedrības”No idejas līdz attīstībai” vadītāja Inta Vīgante un neliela grupa Pāvilostas novada jauniešu devās uz Burtniekiem, lai iepazītos un dalītos pieredzē par jauniešu darba organizēšanu.
  Burtniekos darbību uzsācis multifunkcionālais jauniešu iniciatīvas centrs. Tas Burtnieku novada un apkārtējiem jauniešiem ir liels ieguvums, jo viņiem tagad ir sava vieta, kur aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku un gūt jaunas zināšanas un pieredzi.
   Projekts realizēts Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.
  Centrā tiek plānots kopā ar jauniešiem organizēt daudzveidīgus izglītojošus pasākumus un aktivitātes par iespējām līdzdarboties jaunatnes politikas izstrādē un realizācijā, vienlaikus popularizējot neformālo izglītību kā iespēju gūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi papildus formālajai izglītībai.
   Pakāpeniski centram tiks piesaistīti dažādi speciālisti individuālām un grupu konsultācijām krīžu situāciju pārvarēšanai, ārsta konsultācijas veselības blokā, kā arī tiks nodrošināta radošo nodarbību organizēšana. Centrs ļaus apvienot grupas un pulciņus no visa novada un piedāvās iespēju darboties zinošu mūzikas un deju pedagogu vadībā.
   Interesi darboties jaunizveidotajā iestādē jau izrādījušas vairākas interešu izglītības grupas. Centra telpas varēs izmantot arī jauniešu neformālās grupas, lai organizētu savas tikšanās reizes, savukārt atpūtas telpā padomāts arī par rotaļu stūra izveidi mazākiem bērniem, informēja jaunatnes lietu speciāliste un Burtnieku jauniešu centra vadītāja Daiga Kīna.
   Multifunkcionālā jauniešu iniciatīvas centra izveides vajadzībām rekonstruēta, renovēta un pielāgota bijusī Burtnieku skolas ēka, kas atrodas Jaunatnes ielā 15. Izveidota labiekārtota jauniešu viesnīca, kurā paredzētas gultasvietas 30 jauniešiem, tai skaitā istaba, kas pielāgota personām ar īpašām vajadzībām.
    Secinājām, ka tieši vairāku jomu apvienojums vienā ēkā, ļauj piedāvāt vispusīgākas iespējas ne tikai jauniešiem, bet arī citām sabiedrības grupām. Visā centra darbībā jaušama pašvaldības ieinteresētība un atbalsts.
Sintija Spriņģe
 
 

 

« Atpakaļ