Sestdiena, 13.04.2024
Egils, Egīls, Nauris

Noslēgusies domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti” reģionālā kārta

Noslēgusies domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti” reģionālā kārta

19.06.2014
   Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā tika iesūtīti 59 domraksti gan no Liepājas pilsētas, gan reģiona bibliotēkām, kurus izvērtēja žūrijas komisija un 8 labākos izvirzīja nākamajai – noslēguma kārtai, kurā LNB Bērnu literatūras centra izveidota žūrija izraudzīsies jaunas un interesantas leģendas kā atmodināt Saulcerīti publicēšanai grāmatā. Astoņu labāko darbu skaitā arī izvirzīja Ginta Šulca darbu. Kā jau minēju iepriekšējā avīzē „Pāvilostas novada ziņas”, domrakstu konkursā no Pāvilostas vidusskolas piedalījās 15 skolēni, no tiem 10 darbi tika sūtīti uz Liepāju.
    Lai satiktos, iepazītos un uzklausītu žūrijas vērtējumu, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka visus Liepājas reģiona domrakstu autorus, bibliotekārus, skolotājus, žūriju un atbalstītājus aicināja uz domrakstu konkursa „Kā atmodināt Saulcerīti” reģionālās konkursa kārtas noslēguma pasākumu 2014.gada 17.jūnijā bērnu bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis”.
    Pasākumā bibliotēkas direktore Ilga Erba paziņoja konkursa rezultātus, māksliniece Andra Pelna ieteica, kā labāk sagatavoties karnevāla gājienam Rīgā, bibliotēku darbinieki demonstrēja masku paraugdemonstrējumus no grāmatu varoņiem (tēliem) un bērnu ansamblis „Tikai tā” iepriecināja ar skaistām dziesmām.
   2014.gada 8.septembrī Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir paredzēts 2000 bērnu karnevāla gājiens ”Gribu iet uz bibliotēku” no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz jauno Nacionālo bibliotēku.
   Visiem, kuri piedalījās domrakstu konkursā „Kā atmodināt Saulcerīti”, būs iespēja piedalīties šajā vienreizējā pasākumā Rīgā, demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu - „Manas mīļākās grāmatas varonis”, saņemt balvas, klausīties koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna.
   Vēlreiz visiem dalībniekiem un latviešu valodas skolotājai Annai Kažei paldies par piedalīšanos konkursā un uz sadarbību augustā, kad gatavosimies karnevālam.
 Mairita Vītola
Foto:E.Horna, A.Kaže
 
« Atpakaļ