Sestdiena, 13.07.2024
Margarita, Margrieta

Olimpiskā garā noris Pāvilostas novada sporta dienas

Olimpiskā garā noris Pāvilostas novada sporta dienas

25.02.2014
  Nedēļas nogalē Pāvilostas sporta zālē valdīja olimpiskais sacensību gars, jo no 21.-23.februārim jau trešo gadu pēc kārtas notika Pāvilostas novada sporta dienas.
    Neierasti no iepriekšējiem gadiem, šogad sporta dienas noritēja trīs dienas. Piektdienā par ceļojošo kausu cīnijās baksetbolisti, sestdienā medaļas sadalīja volejbolisti un fudbolisti, bet svētdienā savā starpā cīnijās individuālo sporta veidu piekritēji.
    Par dalībnieku trūkumu sūdzēties nevarēja, uz komandu spēlēm piektdienā un sesdienā bija ieradušies ap 70 sportistu, bet uz individuālajām spēlēm svētdienā - ap 45 dalībnieku. Lielāko sportistu skaitu pārstāvēja jaunieši, kas piedalījās visos sporta veidos. Netrūka arī vīru, kas palikuši uzticīgi tādiem sporta veidiem kā futbols, zolīte, teniss, novuss un dambrete. Mazliet žēl, ka šogad mazākā skaitā bija pārstāvētas sievas. Arī līdzjutēju zālē netrūka.
    Basketbola turnīram, kas notika piektdienas vakarpusē,  bija pieteikušās četras komandas - divas no Pāvilosta un divas no Vērgales. Komandā ar nosaukumu „Melnie un CO” (Pāvilosta) spēlēja -Elvis Vīgants, Ivo Jaunzems, Ansis Rudzājs, Matīss Eihvalds, Ģirts Ģēģeris, Henrijs Zands, Leo Kiričenko un Mārtiņš Vērnieks. Komandu „Viss ir čikiniekā” pārstāvēja Henrijs Tomilovs, Endijs Klaks, Kārlis Vītols, Miķelis Emīls Horna, Ivars Horns, Ģirts Jakovļevs,  Edgars Grīnbergs un Arvis Pētermanis. Vērgali pārstāvēja komanda „Vērgale1”, kur spēlēja Dzintars Semenkovs, Egons Aploks, Lauris Pirktiņš, Aivis Sils, Edgars Sils, Edgars Sviklis, Kristaps Kabiņeckis. Bet komandā „Vērgale2” spēlēja Andris Laumanis, Vairis Vilsons, Miks Freimanis, Kalvis Alseika, Armands Sils, Kristaps Jegoruškins.
    Savstarpēji tika izspēlētas 6 spēles:
 • „Melnie un Co” pret „Viss ir čikiniekā”, ar rezultātu 20:47 uzvarēja komanda „Viss ir čikiniekā”;
 •  „Vērgale1” pret „Vērgale2”, ar rezultātu 37:21 uzvarēja komanda „Vērgale1”;
 •  „Vērgale1” pret „Melnie un Co”, ar rezultātu 46:20 uzvarēja komanda „Vērgale1”;
 •  „Viss ir čikiniekā” pret  „Vērgale2”, ar rezultātu 30:31 uzvarēja komanda „Vērgale2”;
 •  „Melnie un Co” pret „Vērgale2”, ar rezultātu 18:36 uzvarēja komanda „Vērgale2”;
 •  „Viss ir čikiniekā” pret  „Vērgale1”, ar rezultātu 33:50 uzvarēja komanda „Vērgale1”.
    Ceļojošo kausu un medaļas par 1.vietu saņēma komanda „Vērgale1”, 2.vietā palika komanda „Vērgale2”, 3.vietu ieguva Pāvilostas komanda „Viss ir čikiniekā”, bet 4.vietā ierindojās komanda „Melnie un Co”.
     Sestdienas rītā aizsākās volejbola spēles, kurām bija pieteikušās 4 komandas – viena no Vērgales un trīs no Pāvilostas. Komandā „Vērgale” spēlēja Marta Aniņa, Aleta Aniņa, Mārtiņš Dēvics, Guntis Pirktiņš, Kalvis Alseika, Aivis Sils un Dzintars Semenkovs. Komandu „Alejas” pārstāvēja Solveiga Ansone, Kate Štokmane, Ivo Jaunzems, Ansis Horna, Matīss Eihvalds un Kristaps Klaks. Komandā  „Sadedz muļļā” spēlēja Endijs Klaks, Henrijs Tomilovs, Ģirts Jakovļevs, Miķelis Emīls Horna, Edgars Grīnbergs, Andra Lanka un Annija Krista Bērziņa. Bet komandu „AC un Co” pārstāvēja Terēze Cābele, Dagita Valdmane, Ivars Horns, Mareks Selderiņš, Nauris Stirna, Ģirts Lanka un Valērijs Kurčanovs.
     Izspēlējot savstarpēji 6 spēles, rezultāti sekojoši:
 • „Alejas” pret „AC un Co”, ar rezultātu 0:2 uzvarēja „AC un Co”;
 • „Sadedz muļļā” pret „Vērgale”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja „Sadedz  muļļā”;
 • „AC un Co” pret „Vērgale”, ar rezultātu 0:2, uzvarēja „Vērgale”;
 • „Alejas” pret „Sadedz muļļā”, ar rezultātu 1:2 uzvarēja „Sadedz muļļā”;
 • „Sadedz muļļā” pret „AC un Co”, ar rezultātu 2:1 uzvarēja „Sadedz muļļā”;
 • „Vērgale” pret „Alejas”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja „Vērgale”.
    Ceļojošo kausu volejbolā un medaļas par 1.vietu izcīnija komanda „Sadedz muļļā”. 2.vietā komanda „Vērgale”, bet 3.vietu ieguva komanda „AC un Co”. Komanda „Alejas” ierindojās 4.vietā.
    Vēlā pēcpusdienā, pēc spraigām volejbola spēlēm pulcējās tie, kam tuvs futbols. Kopskaitā bija pieteikušās trīs komandas, visas no Pāvilostas. Komandā „AIMAI” spēlēja Ivo Jaunzems, Aldis Barsukovs, Arvis Barsukovs, Matīss Eihvalds, Intars Reingolds un Mārtiņš Bunka. Komandā ar nosaukumu „Suken Bīč” spēlēja Endijs Klaks, Kārlis Vītols, Miķelis Emīls Horna, Henrijs Tomilovs, Edgars Grīnbergs, Ģirts Jakovļevs un Ansis Horna. Bet komandu „AC un Co” pārstāvēja Andris Cābelis, Nauris Stirna, Mareks Selderiņš, Valērijs Kurčanovs, Ingus Freidenfelds, Kristers Cābelis un Guntars Zamarītis.
   Savstarpēji izspēlējot 3 spēles, rezultāti šādi:
 • „AIMAI” pret „Suken Bīč”, ar rezultātu 4:0 uzvarēja „AIMAI”;
 • „AC un Co” pret „Suken Bīč”, ar rezultātu 3:4 uzvarēja „Suken Bīč”;
 • „AIMAI” pret „AC un Co”, spēle pamatlaikā noslēdzās ar rezultātu 2:2, bet papildlaikā ar rezultātu 2:3 uzvarēja „AC un Co”;
   Futbola ceļojošo kausu un medaļas par 1.vietu saņēma komanda „AIMAI”, 2.vietā paliekot komandai „AC unCo”, bet godpilno 3.vietu ieguva komanda „Suken Bīč”.
    Saulainajā svētdienas rītā Pāvilostas sporta zālē bija sanākuši individuālo sporta veidu spēlētāji. Ikviens varēja pieteikties šādiem sporta veidiem – šautriņu mešana, teniss, novuss, dambrete, šahs un zolīte. Visas dienas garumā dalībnieki izspēlēja savstarpējos mačus. Spraigas spēles tika izpēlētas gan novusā un tenisā, gan dinamiski noslēdzās tik ierasti mierīgā dambretes spēle.
    Rezultāti sekojoši:
Novuss vīriem – deviņu dalībnieku konkurencē 1.vietu izcīnija Ģirts Lanka, 2.vietu – Dainis Vītols, bet 3.vietā ierindojās Ēriks Bunka.
Novuss sievām – trīs dalībnieču starpā 1.vieta Rudītei Bērziņai, 2.vieta – Andrai Lankai, bet 3.vieta – Annijai Kristai Bērziņai.
Novuss pamatskolas meitenēm – divu sportistu izspēlē 1.vietu ieguva Evija Brikmane, bet 2.vietā palika Ilva Bunka.
Novuss pamatskolas zēniem – trīs spēlētāju konkurencē 1.vietā Gvido Šķila, 2.vietā – Helvijs Sprūds, bet 3.vietā – Mārtiņš Bunka.
Teniss vīriem – desmit dalībnieku starpā 1.vieta Uldim Kristapsonam, 2.vietā palika Ivo Jaunzems, bet 3.vieta Maratam Bolgovam.
Teniss sievām – četru dāmu konkurencē 1.vietu ieguva Kristīne Anna Raģele, 2.vieta Aivitai Barsukovai, bet 3.vieta Lailai Priedolai.
Teniss pamatskolas zēniem – piecu spēlētāju izspēlē 1.vietā Kristers Cābelis, 2.vietā Helvijs Sprūds, 3.vietā Uvis Mūrnieks.
Teniss pamatskolas meitenēm – divu spēlētāju starpā 1.vieta Evitai Lazukinai, bet 2.vieta Ilvai Bunkai.
Dambrete vīriem – astoņu sportistu konkurencē 1.vietu ieguva Arvis Barsukovs, 2.vietā palika Zintis Vigulis, bet 3.vieta Matīsam Eihvaldam.
Dambrete sievām – septiņu sportistu vidū 1.vietu ieguva Rudīte Bērziņa, 2.vieta Annijai Kristai Bērziņai, bet 3.vietā palika Inga Šnore.
Dambrete pamatskolas meitenēm – trīs dalībnieku izspēlē 1.vieta Evijai Brikmanei, 2.vietā Evita Lazukina, 3.vieta Ilvai Bunkai.
Šautriņas vīriem – četrpadsmit dalībnieku vidū 1.vietu ieguva Māris Sprūds, 2.vietā palika Aldis Barsukovs, 3.vietā Antons Kapacina.
Šautriņas sievām – deviņu sportistu konkurencē 1.vieta Kristīnei Annai Raģelei, 2.vietu ieguva Inita Sprūde, bet 3.vieta Evitai Jakovļevai.
Šautriņas pamatskolas zēniem – četru spēlētāju vidū 1.vieta Helvijam Sprūdam, 2.vieta Mārtiņam Bunkam, bet 3.vieta Jānim Ūdriņam.
Šautriņas pamatskolas meitenēm – trīs dalībnieku izspēlē 1.vieta Ilvai Bunkai, 2.vieta Evitai Lazukinai, 3.vieta Evijai Brikmanei
Zolīte-trīs spēlētāju starpā 1.vieta Aigaram Bērziņam, 2.vieta Dainim Klakam, bet 3.vieta Edgaram Vitrupam.
Šahs – četru sportistu konkurencē 1.vieta Evijai Brikmanei, 2.vietu ieguva Rudīte Bērziņa, bet 3.vieta Artim Arājam.
    
  Kad visas medaļas tika izdalītas un ceļojošie kausi basketbolā, volejbolā un futbolā bija nonākuši pie uzvarētājiem, svētdienas vēlā pēcpusdienā noslēdzās šī gada Pāvilostas olimpiskās spēles. Secinājums viens – spēles izdevušās un sportot gribētāju pulks aug ar katru gadu. Liels prieks par daudzajiem Vērgales sportistiem, kā arī dalībniekiem no Ulmales un Sakas pagasta.
     Liels paldies Andrai Lankai, Evitai Jakovļevai, Terēzei Cābelei un Evitai Lazukinai par spēļu protokolēšanu un citiem organizatoriskajiem darbiņiem. Bet pats lielākais paldies zāles apkopējai Ludmilai Vasinai par pašaizliedzīgu darbu ārpus sava darba laika.
   Ar spēļu dienu noslēgšanos nekas nebeidzas. Aicinu visus turpināt sportot, izaicinot sevi uz jauniem sasniegumiem, mērķiem un rezultātiem, lai atkal tiktos nākamgad Pāvilostas novada sporta dienās.
 
Marita Kurčanova
Pāvilostas novada sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTO GALERIJĀ

 

« Atpakaļ