Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Pāvilostas jauniešu biedrībai balva!

Pāvilostas jauniešu biedrībai balva!

20.12.2014

    8. decembrī konkursa “Darbs ar jaunatni 2014” apbalvošanas ceremonijā Rīgā tika sveikti Latvijas labākie darbinieki, organizācijas un pašvaldības darbā ar jaunatni un tas tika rīkots ikgadējās Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros. Kopumā konkursam tika iesūtīti 49 pieteikumi. Konkursa mērķis bija izteikt atzinību aktīvākajām pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītām personām un jaunatnes organizācijām par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā. 
    Biedrība „No idejas līdz attīstībai” tika nominēta kategorijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija sociālās atstumtības mazināšanai un līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū” un septiņu pieteikumu konkurencē uzvarēja.
   Biedrības mērķis ir palīdzēt jauniešiem ieraudzīt savu potenciālu, kā arī rosināt to izmantot sabiedrībai un pašu jauniešu izaugsmi veicinošai darbībai.
   Biedrība „No idejas līdz attīstībai” ir dibināta 2009. gadā, pateicoties jauniešu līderu un pašu jauniešu aktivitātēm un interesei darboties. Biedrības darbība līdz šim noritējusi gan vietējā, gan starptautiskā līmenī, rīkojot dažādus pasākumus Pāvilostas jauniešiem, kā arī sadarbojoties ar citu valstu jauniešu organizācijām. Biedrības aktivitāšu galvenais motīvs ir darboties un būt aktīvām ar savu līdzdalību, radošumu un nepagurstošu interesi par apkārt notiekošo. Biedrība savās līdzšinējās aktivitātēs ir progresējusi un savu darbību nepārtraukti paplašina. Biedrības mērķis ir palīdzēt jauniešiem ieraudzīt savu potenciālu, kā arī rosināt to izmantot sabiedrībai un pašu jauniešu izaugsmi veicinošai darbībai.
    Neskatoties uz to, ka organizācija ir maza novada NVO, esam paguvuši veidot sadarbību ar vietējā, nacionālā un starptautiska mēroga organizācijām, iekļaujoties to organizētās aktivitātēs. Organizācija pati veikusi starptautiskus projektus,  bijusi kā partneris  dažādos starptautiskos projektos, kā arī veicinājusi partnerību vietējā sabiedrībā. Pēdējais SIF atbalstītais un realizētais projekts „Radi dzīvi pats!” sākās pagājušā gada novembrī un turpinājās 11 mēnešus. Tā laikā ir notikušas neskaitāmas aktivitātes, apmācības un nodarbības. Mācījāmies angļu valodu, apguvām veselīgas dzīves veida pamatus pie lektores Andželikas Kāles, sportojām, apguvām ielu vingrošanas pamatus. Visu projekta laiku apguvām dažādas tehnoloģijas rokdarbos un neaizmirstamas bija kulinārijas nodarbības. Bija iespēja tikties ar karjeras konsultantu, vietējiem uzņēmējiem un pašvaldību darbiniekiem. Ikvienam, kurš piedalījās, atmiņā palikuši pieredzes apmaiņas braucieni uz Nīcu un Talsiem.
    Biedrība saņēmusi Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras akreditāciju iesaistei Eiropas brīvprātīgā darba projektos. Biedrība, kopš savas dibināšanas, ir palielinājusi dalību vietējās aktivitātēs, kā arī ievērojami cēlusi jauniešu iniciatīvu – jaunieši paši ģenerē idejas un īsteno aktivitātes ar nelielu biedrības atbalstu.
    Info par projektiem www.nila.lv
   Kategorijā “Pašvaldības” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:
  • Nominācijā “Straujākais lēciens darba ar jaunatni attīstībai pašvaldībā” uzvarēja Raunas novada pašvaldība. 
  • Nominācijā “Jaunietim draudzīgākā pašvaldība” uzvarēja Cēsu novada pašvaldība.
  • Nominācijā “Darba ar jaunatni tradīcijām bagātākā pašvaldība” uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība.
    Kategorijā "Jaunatnes organizācijas un biedrības, kas veic darbu ar jaunatni” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:
  • Nominācijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija sociālās atstumtības mazināšanai un līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū” uzvarēja biedrība “No idejas līdz attīstībai” no Pāvilostas. 
  • Nominācijā “Pieredzes bagātākā jaunatnes organizācija” uzvarēja biedrība “Zemgales NVO centrs” no Jelgavas. 
  • Nominācijā “Straujākais lēcien­­s jaunai jaunatnes organizācijai” uzvarēja biedrība “Jaunatnes čemodāns” no Rēzeknes. 
Kategorijā "Pašvaldības darbā ar jaunatni iesaistītā persona” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:
  • Nominācijā “Uzlecošais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore Linda Vaškeviča-Vieta.
  • Nominācijā “Aktīvākais jaunatnes darbinieks Latvijas un Eiropas ietvaros” uzvarēja Jelgavas novada jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode. 
  • Nominācijā “Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Saldus novada jaunatnes lietu speciāliste Rudīte Muraševa. 
     Apsveikuma vārdus konkursa uzvarētājiem sūtīja ar izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile: “Ticu, ka mūsu valsts veiksmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki. Mēs katrs varam uzdot sev jautājumu – ko es kā vecāks, skolotājs, uzņēmējs, ierēdnis vai politiķis varu darīt, lai mudinātu Latvijas jauniešus izvirzīt drosmīgus un atbildīgus mērķus un atbalstītu viņus šo mērķu sasniegšanā. Jūs ar saviem darbiem rādāt teicamu piemēru. Vēlos sveikt visus mērķtiecīgos, aizrautīgos, idejām un iecerēm bagātos jauniešus, kas uzņemas atbildību par savām izvēlēm gan lai veidotu veiksmīgu savu dzīvi, gan lai sniegtu savu ieguldījumu Latvijas izaugsmē,” bilda ministre.
Rakstu sagatavoja Sintija Spriņģe,
biedrība” No idejas līdz attīstībai”
Foto NEXT youth
EEZ, SIF, NVO” No idejas līdz attīstībai”, līguma nr. 2012.EEZ/DAP/MIC/161/1/K/033. 
Šis raksts ir izveidots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība “ No idejas līdz attīstībai”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
 

 

« Atpakaļ